Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kada verta refinansuoti turimas paskolas?


Būsto paskolų refinansavimas reiškia, kad reikia sumokėti turimą paskolą ir pakeisti ją nauja. Yra daug priežasčių, kodėl namų savininkai refinansuoja:

·         Norėdami gauti mažesnę palūkanų normą.

·         Sutrumpinti jų hipotekos terminą.

·         Norėdami konvertuoti iš reguliuojamos palūkanų normos hipotekos (ARM) į fiksuotų palūkanų hipoteką arba atvirkščiai.

·         Panaudoti būsto kapitalą, kad surinktumėte lėšų finansinei krizei išspręsti, dideliam pirkiniui finansuoti arba skoloms konsoliduoti.

Kadangi refinansavimas gali kainuoti nuo 3% iki 6% pagrindinės paskolos sumos ir, kaip ir su pradine hipoteka, reikalingas įvertinimas, nuosavybės paieška ir paraiškos mokesčiai, namo savininkui svarbu nustatyti, ar refinansavimas yra protingas finansinis sprendimas.

Hipotekos su mažesne palūkanų norma yra viena iš geriausių priežasčių refinansuoti turimas paskolas. Kai palūkanų normos krenta, apsvarstykite galimybę refinansuoti, kad sutrumpintumėte būsto paskolos terminą ir sumokėtumėte žymiai mažiau palūkanų. Perėjimas prie fiksuotos palūkanų normos hipotekos arba reguliuojamos palūkanų normos gali būti prasmingas, atsižvelgiant į palūkanų normas ir tai, kiek laiko planuojate likti dabartiniuose namuose. Nuosavybės panaudojimas arba skolos konsolidavimas yra kitos priežastys refinansuoti, tačiau saugokitės, nes tai kartais gali pabloginti skolų problemas.

Ar verta refinansuoti?

Nykščio taisyklė sako, kad refinansavimas bus naudingas, jei naujoji palūkanų norma bus bent 1 % mažesnė už turimą palūkanų normą. Tiksliau, pagalvokite, ar mėnesinių santaupų pakanka teigiamiems pokyčiams jūsų gyvenime, ar bendros santaupos per visą paskolos laikotarpį jums bus labai naudingos.

Refinansavimas siekiant užtikrinti mažesnę palūkanų normą

Viena iš pagrindinių priežasčių refinansuoti – sumažinti esamos paskolos palūkanų normą. Daugelis skolintojų teigia, kad 1% santaupų yra pakankama paskata refinansuoti. Hipotekos skaičiuoklės naudojimas yra geras šaltinis kai kurioms išlaidoms numatyti.

Refinansavimas siekiant sutrumpinti paskolos terminą

Sumažėjus palūkanoms, būsto savininkai kartais turi galimybę refinansuoti turimą paskolą kitai paskolai, kurios, labai nesikeičiant mėnesinei įmokai, terminas yra žymiai trumpesnis. Refinansavimas norint konvertuoti į fiksuoto dydžio hipoteką. Nors kintamosios palūkanos dažnai pradeda siūlyti mažesnes normas nei fiksuotos palūkanų normos hipotekos, periodiniai koregavimai gali padidinti palūkanų normą, kuri yra didesnė nei norma, kurią galima gauti už fiksuotų palūkanų hipoteką. Kai taip nutinka, konvertuojant į fiksuotos palūkanų normos hipoteką, palūkanų norma yra mažesnė ir išnyksta susirūpinimas dėl būsimų palūkanų normų kėlimo.

Rekomenduojami video