Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kada kaimo turizmo veiklai vieno verslo liudijimo nepakanka?

Teikiant kaimo turizmo ir papildomas paslaugas kartais vien verslo liudijimo apgyvendinimo paslaugoms nepakanka.

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad tais atvejais, jei papildomos paslaugos sudaro didžiąją kaimo turizmo paslaugos kainos dalį, šios paslaugos turi būti teikiamos įsigijus atitinkamų veiklų verslo liudijimus arba įregistravus individualią veiklą (IDV) pagal pažymą. Vizituodami kaimo turizmo sodybas VMI specialistai stebi atvejų, kai vykdoma veikla registruojama netinkamai, nustatoma ir kitų teisės normų pažeidimų.

„Kaimo turizmo sodybose, kur įprastai teikiamos apgyvendinimo paslaugos, neretai siūlomos ir papildomos paslaugos, pvz., pobūvių organizavimo, pirčių, valčių nuomos, jodinėjimo, edukacinės ir kitos veiklos. Turint platesnę paslaugų pasiūlą pravartu registruoti IDV pagal pažymą ir įtraukti visas numatomas veiklas. Kitu atveju, kai kaimo turizmo paslauga teikiama su verslo liudijimu, papildomų paslaugų paketo vertė negali viršyti apgyvendinimo paslaugos vertės, o kaina už jas turi būti įskaičiuota į apgyvendinimo kainą“, – atkreipia dėmesį Klaipėdos AVMI viršininkas Audrius Morkūnas.

Teikiant ne vien apgyvendimo, bet ir kitas papildomas, pvz., jodinėjimo paslaugas, reikia ir papildomo dokumento, liudijančio teisę teikti tokias paslaugas. Asociatyvi nuotr.
Savarankiška veikla, apimanti kaimo turizmo paslaugas, gali būti vykdoma įsigijus Apgyvendinimo paslaugų (kaimo turizmo) arba Apgyvendinimo paslaugų (nakvynės ir pusryčių) verslo liudijimus, taip pat įregistravus IDV pagal pažymą.

Su verslo liudijimu apgyvendinimo paslaugas teikiant įmonėms per metus bendrai gauta didesnė nei 4,5 tūkst. eurų pajamų suma yra apmokestinama, kaip iš IDV pagal pažymą gautos pajamos.

Su apgyvendinimo paslaugų verslo liudijimu negali būti teikiamos maitinimo paslaugos pobūviams. Tam galima įsigyti atitinkamą verslo liudijimą arba įregistruoti IDV pagal pažymą. Maitinimo, muzikanto ir pan. paslaugos turi būti teikiamos tiesiogiai tų paslaugų gavėjams.

Su apgyvendinimo paslaugų verslo liudijimu negali būti teikiamos maitinimo paslaugos pobūviams. Asociatyvi nuotr.
Jei papildoma paslauga kaimo turizmo sodyboje siūloma joje neapgyvendintiems svečiams, reikalingas būtent tų paslaugų verslo liudijimas arba IDV pagal pažymą, nes apgyvendinimo paslaugų verslo liudijimas tam netinka.

Kaimo turizmo paslaugų veiklai šiemet mokesčių administratorius skiria padidintą dėmesį – siekdami įsitikinti, ar paslaugos teikėjai vykdo registruotą veiklą, kaip laikosi kitų teisės aktų reikalavimų, VMI specialistai vizituoja kaimo sodybas, taip pat vertina mokesčių administratoriui gyventojų teikiamus duomenis, o nustatę neatitikimų apie tai informuoja paslaugos teikėjus, paragina tikslinti duomenis ir ištaisyti neatitikimus.

„Patikrinimų metu buvo nustatyta įvairių pažeidimų: atvejų, kai buvo nuslėpta dalis pajamų (pvz., avansai, likę mokėjimai); svečių maitinimo, patalpų valymo, kitas paslaugas teikė neįdarbinti ar IDV neįregistravę „pagalbininkai“; pagrindinės pajamos buvo gautos iš kitų veiklų, nors registruotos veiklos pobūdis – apgyvendinimo paslaugos. Aptikta ir sodybų, kuriose paslauga buvo teikiama neįregistravus veiklos“, – vardijo A. Morkūnas, pabrėžęs, kad VMI pirmiausia siekia bendradarbiauti su verslininkais ir tikisi pastangų taisantis, o savo ruožtu yra pasirengusi teikti pagalbą, konsultuoti mokesčių, veikos registravimo, kitais susijusiais klausimais.

Kretingos rajone 180 gyventojų teikia apgyvendinimo paslaugas, įregistravę individualią veiklą su verslo liudijimu ar pagal pažymą. Asociatyvi nuotr.
Kretingos rajone apgyvendinimo paslaugas, įregistravę individualią veiklą su verslo liudijimu ar pagal pažymą, 2020 m. teikė ar teikia 180 Kretingos rajono gyventojų.

„Į šį skaičių gali būti įtraukti ir gyventojai, kurių veikla orientuota nebūtinai į kaimo turizmą, tačiau jų turimas verslo liudijimas ar pažyma leidžia teikti tokias paslaugas. Be to, be gyventojų, kaimo turizmo paslaugas gali teikti ir įmonės“, – „švyturiui“ sakė Klaipėdos apskrities VMI atstovė spaudai Laima Domarkienė.

Rekomenduojami video