Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kada atlyginama žala

„Girdėjau, kad mokantis vairuoti ar tobulinant vairavimo įgūdžius patirta žala tam tikrais atvejais neatlyginama. Kada draudikai žalos neatlygina?“ – teiraujasi Bronius Grimša iš Ylakių.

Atsako draudimo konsultantas Raimondas Bieliauskas.

Ne visi eismo įvykiai laikomi draudžiamaisiais. Todėl svarbu, kad vairuotojai patys neprisidarytų bėdų. Jei draudžiamasis įvykis nutiko automobilių eismui ar vairavimo įgūdžiams tobulinti skirtoje teritorijoje, pavyzdžiui, aikštelėje, jo metu patirta žala klientui bus atlyginta. Jei eismo įvykis užfiksuotas lenktynių trasoje, kuri nėra laikoma kelių eismui skirta teritorija, ar atliekant, pavyzdžiui, šonaslydžio triukus, jis bus laikomas nedraudžiamuoju ir draudimo išmoka nebus mokama.

Apie penktadalis avarijų įvyksta dėl oro sąlygų. Pavojingiausias metas – pati šaltojo sezono pradžia, kai vairuotojai pervertina savo jėgas ir automobilio galimybes. Deja, sėdintieji prie vairo padaro ne viską, kad išvengtų skaudžių padarinių. Šios klaidos kartojasi metai iš metų, ypač dažnai į žiemos gniaužtus patenka jauni, patirties neturintys vairuotojai. Tai rodo ir praėjusių metų statistika:pasikeitus oro sąlygoms eismo įvykių skaičius dėl slidžios dangos per mėnesį išaugo net 8 kartus, o išmokos už įvykius padidėjo net 26 kartus.

Rekomenduojami video