Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Interneto sukčių aukso amžius

Internetas tapo neatskiriama mūsų gyvenimo dalimi. Internetu perkame prekes, apmokame sąskaitas, bendraujame su draugais ar artimaisiais. Vis daugiau žmonių tampa apgavikų, knibždančių virtualioje erdvėje, aukomis. Pastaraisiais metais sukčių internete vis daugėja, jie tampa vis įžūlesni bei išradingesni, o ant jų kabliuko užkimba ne vien tik naivios močiutės.

Labai dažnai socialiniuose tinkluose matome patrauklius skelbimus, kuriuose žinomi žmonės neva siūlo pirkti įvairius maisto papildus, vitaminus, skirtus lieknėti, imunitetui stiprinti, sveikatai gerinti, grožiui išsaugoti. Tai sukčių sukurti skelbimai, apie kuriuos tie žymūs žmonės net nežino. O sužinoję perspėja, kad jie išvis nebandė ir nereklamavo tų preparatų. Štai Violeta Urmana neva skelbia atradusi „stebuklingą“ preparatą, kurio pagalba numetė 30 kilogramų. Kitame skelbime televizijos pranešėja Laima Kybartienė atseit siūlo papildą, padedantį iki gilios senatvės išsaugoti liekną ir grakščią figūrą. Naivuolės, patikėjusios netikra reklama, perka tas brangias piliules, o vėliau komentaruose guodžiasi, kad jos nė kiek nepadėjo.

Daugybė apgaulingų skelbimų mirga interneto naujienų portaluose, ieškodami naivių pirkėjų. „Raukšlės išnyko, plastikos chirurgai įsiutę“, – skelbia „stebuklingo“ kremo nuo raukšlių pardavėjai. „Moteris išsigydė nuo grybelio sužinojusi šį paprastą triuką“ – naivuolius vilioja kiti. „Sąnarių skausmai dingo visam laikui, gydytojai apstulbę“ – patiklius senukus pirkti papildus gundo sukčiai. Ir pirkėjų atsiranda, kitaip tų skelbimų nebeliktų. O daugybė žmonių, perprantančių tų skelbimų apgavystę, stebisi, kodėl interneto portalai leidžia skelbti tokias atvirai melagingas reklamas.

Daug viliojančių sukčių skelbimų siūlo investuoti kuo daugiau pinigų į akcijų biržas. Prisidengę liudijimais žymių žmonių, neva sėkmingai investavusių, sukčiai vilioja naivuolius siųsti jiems savo santaupas, kurios jiems uždirbs milijonus. Ir atsiranda kvailių, kurie patiki sukčių pasiūlymais, atskleidžia jiems savo tapatybę, telefono numerį. Pradžioje žmogus iš jų tikrai gauna didesnę sumą, nei investavo, todėl patikėjęs perveda dar daugiau pinigų, tačiau po kiek laiko „investuotojai“ dingsta, jų interneto svetainė ištrinama, žmonės patiria nuostolių. Daug tokių sukčių naivuolius atakuoja iš Rusijos.

Kai kurie žmonės susigundo netikrais paskolų teikėjais, kurie žada paskolinti pinigų už labai mažas palūkanas. Tačiau skolintojo iš pradžių prašoma pervesti pinigų neva advokatui, kuris tvarko sutartį, paskui – banko agentei.

Dar viena sėkmingų sukčių grupė išradingai manipuliuoja moterų jausmais. Taip buvo apgauta ne viena Lietuvos naivuolė. Radę vienišų moterų anketas socialiniuose tinkluose, sukčiai apsimeta patraukliais ir turtingais vienišais vyrais, ieškančiais žmonos. Paprastai tokie sukčiai lietuvėms rašo iš Afrikos šalių: Nigerijos, Pietų Afrikos. Būsimas jaunikis atseit tarnauja armijoje ar yra laivo kapitonas – tai liudija moteriai siunčiamos nuotraukos. Pasirodo, jis yra gavęs didžiulį palikimą. Po ilgo susirašinėjimo ir makaronų kabinimo vyras iš moterų vilioja eurus neva tiems pinigams į Lietuvą persiųsti. Galų gale moteris lieka ir be pinigų, ir be jaunikio.

Blogiausia, kad nuo tokių sukčių nukentėjusiems žmonėms padėti bejėgė ir teisėsauga, nes jie be pėdsakų dingsta internete.

Parengė Valda Dagilė

Rekomenduojami video