Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Įamžinkime vasarą

Pasidžiaukime vasaros dovanojamais žiedais. Klajodami po pievas ir miškus, įsidėkime jų šiek tiek į krepšį, kad ilgais rudens, žiemos vakarais namai ir vėl pakviptų gėlėmis. Skyrusios šiek tiek laiko, vasaros dalelę galėsite dovanoti ir artimiesiems – pagaminkite jiems atvirukų ar suvenyrų.

Tinka ir žolės, ir šiaudai

Tam tereikia šiek tiek laiko ir fantazijos. Prisirinkusios žolynų, juos galite suklijuoti ant perlenkto plono kartono – įvairios žiedų spalvos gražiai derės su baltu ar kitokio švelnaus atspalvio lapu. Žinoma, kruopštumo reikės. Jei turite savo kolekcijoje šiaudų, sugalvojusios kompoziciją, iškirpkite juos ir pritaikykite. Galbūt tai bus žolyno ar gėlės kamienas, o gal vien iš šiaudelių sukursite subtilių atvirukų.

Džiovinimo paslaptys

Kada rinkti. Tautodailininkai paprastai žolynus renka ištisus metus. Prireikus samanų išsikasa iš po sniego. Teigiama, kad gražiausios jos būna per atlydį. Žiedų, lapelių ir stiebelių prisirinkite kuo įvairiausių spalvų, dydžių ir formų – negali žinoti, kokio kada gali prireikti...

Kaip džiovinti. Svarbu gerai žolynus suslėgti. Įdėkite juos tarp sugeriamojo popieriaus ir prispauskite dideliu svoriu (puikiai tiks storos knygos). Taip suspaudę palaikykite parą, paskui padėkite laisvai, kad gerai vėdintųsi ir gerai išdžiūtų. Kartais džiūdami žolynai praranda spalvą, išblunka – čia jau nieko nepadarysite.

Jei gėlės graižas didelis, džiovinkite kiekvieną jos lapelį atskirai, kad nesupelytų. Prireikus visada galėsite juos sujungti.

Kaip paruošti šiaudus

Kada rinkti. Geriausias laikas – birželio pabaiga. Bet viršutinę šiaudo dalį galima naudoti ir surinktą rugpjūtį.

Kaip paruošti. Surinktus šiaudus iš vidinės pusės išlyginkite. Lyginkite tol, kol šiaudai nelinks. Jei jie surinkti vasaros pabaigoje, vieną kiekvieno šiaudo pusę reikia sutepti lipalu ir palikti džiūti, tuomet jie netrūkinės.

Jei reikia didesnės detalės, kelis šiaudus suklijuokite ant labai plono, anksčiau vadinto rūkomuoju, popieriaus ir palaukite, kol tvirtai prilips. Tada galėsite kirpti, ką norėsite.

Ina Laumenytė

 

 

Rekomenduojami video