Įsivaizduokite: internete pamatėte patrauklų darbo skelbimą. Gera alga, įdomi sritis, jūsų lūkesčius atitinkančios sąlygos, o ir pats darbas Panevėžyje – taip, kaip jums ir norisi. Išsiuntėte CV, motyvacinį laišką ir... Prasidėjo laukimas, kuris truko ne tiek ir ilgai. Po savaitės sulaukėte malonaus skambučio – esate kviečiamas į pirmąjį darbo pokalbį. Džiugu? Žinoma! Baisu? Šiek tiek. Juk labai norisi tą darbą gauti, tiesa?
Lengvas nerimas, einant į darbo pokalbį, yra normalus. Vis dėlto, jis neturėtų būti verčiantis iš kojų. Tam, kad pirmajame susitikime su būsimu darbdaviu jaustumėtės kuo komfortabiliau, svarbu pasiruošti. Kaip? Šiame straipsnyje dalinamės keliais patarimais.
Pasidomėkite apie įmonę, į kurią norite įsidarbinti
Prieš eidami į darbo pokalbį, atlikite išsamų tyrimą apie įmonę. Sužinokite daugiau apie jos veiklą, kultūrą, produktus / paslaugas bei aktualijas. Tai parodys darbdaviui, kad esate rimtai pasiruošę ir susidomėję siūloma pozicija. Beje, jeigu ruošiantis kyla neaiškumų apie įmonę, nebijokite jų užsirašyti ir, pokalbio metu, paklausti. Tai parodys tiek jūsų suinteresuotumą, tiek gebėjimą kritiškai mąstyti.
Išmokite atsakyti į dažniausiai pasitaikančius interviu klausimus
Iš anksto numatyti, koks bus interviu – neįmanoma. Vis dėlto, įprastai kiekviename darbo pokalbyje galima išgirsti kelis klausimus, pavyzdžiui: „Kodėl, jūsų nuomone, esate tinkamas šiais pozicijai?“ arba „Kokia yra jūsų darbinė patirtis?“. Pasiruoškite atsakymus į šiuos klausimus. Tiesa, atmintinai jų išmokti tikrai nereikia – kalbėkite natūraliai. Vis dėlto, žinokite, ką norite pasakyti. Juk tai puikus būdas save „parduoti“, įtikinti darbdavį pasirinkti būtent jus.
Tiksliai žinokite, ką paminėjote darbo aprašyme (CV)
Prieš eidami į darbo pokalbį, dar kartą perskaitykite savo CV ir motyvacinį laišką, jei tokį siuntėte. Kiekvieną paminėtą detalę turėtumėte mokėti pagrįsti, apie ją papasakoti plačiau ir išsamiau. Beje, prieš eidami į darbo pokalbį savo CV galite parodyti ir artimam bičiuliui ar šeimos nariui. Galbūt jam kils klausimų, apie kuriuos patys nesusimąstėte.
Atsakingai pasirinkite savo aprangą
Tikriausiai pritarsite, kad savo įvaizdžiu kuriame pirmąjį įspūdį apie save. Todėl tinkamas aprangos pasirinkimas – be galo svarbus. Kaip rinktis drabužius? Atsižvelkite į įmonės pobūdį. Jeigu tai rimta kompanija, kurioje vyrauja oficialus stilius, turėtume apsirengti kostiumą. Jeigu tai šiuolaikiškas startupas, galbūt labiau tiks pusiau formalus įvaizdis, atskleidžiantis jūsų asmenybę. Tik nepamirškite, kad bet kuriuo atveju drabužiai turėtų būti švarūs ir išlyginti.
Turėkite planą, kaip nuvyksite į darbo pokalbį
Pabaigai, nepamirškite susidaryti plano, kaip vyksite į darbo pokalbį. Iš anksto žemėlapyje susiraskite įmonės lokaciją, suplanuokite, kokiu transportu ją pasieksite. Įvertinkite galimas eismo spūstis ar kitus nesklandumus. Juk tikrai nesinori vėluoti!
Etiketo specialistai tvirtina, kad geriausia atvykti kelios minutės iki darbo pokalbio pradžios (bet ne daugiau nei 10 min). Priešingu atveju, būsimas darbdavys dar gali būti nepasiruošęs, jūsų nelaukti. Vėluoti, be jokių abejonių, nerekomenduojama. Vis dėlto, jeigu pasiklydote arba užstrigote spūstyje, informuokite apie tai darbdavį ir patikslinkite, kada planuojate būti.
Linkime sėkmingo darbo pokalbio!