Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaKultūraPatarimaiSveikata Regionai
Atskirk pelus nuo grūdų
Bendruomenės
Konkursai
Kultūra
LKBK – mūsų nepriklausomybės šauklys
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Energiją taupanti statyba – raktas į taupymą

Didėjant energijos sąnaudoms ir siekiant saugoti aplinką, energiją taupanti statyba tapo svarbi statybos srities tema. Tinkamai suprojektavus ir sukonstravus pastatus galima gerokai sumažinti energijos suvartojimą, o tai reiškia, kad savininkai sutaupo lėšų ir yra naudinga aplinkai. Šiame straipsnyje nagrinėsime energiją taupančios statybos sąvoką, aptarsime privalumus, pagrindinius elementus ir standartus, kurių reikėtų laikytis.

Kas yra energiją taupanti statyba?

Energiją taupančioje statyboje daugiausia dėmesio skiriama technologijoms, mažinančioms energijos suvartojimą ir gerinančioms šiluminį komfortą pastatuose. Taip siekiama sumažinti šilumos nuostolius ir naudoti neišsenkančiuosius energijos išteklius, kad sumažėtų eksploatavimo išlaidos. Tokie pastatai projektuojami taip, kad vartotų mažiau energijos nei tradiciniai statiniai, o tai pasiekiama naudojant specialias statybines medžiagas. „Balex Metal“ produktai puikiai padeda siekti aukšto energijos taupymo efektyvumo.

Energiją taupančios statybos privalumai

Energiją taupanti statyba leidžia sutaupyti lėšų dėl mažesnio energijos vartojimo, pagerina šiluminį komfortą dėl veiksmingos izoliacijos ir vėdinimo, skatina tvarumą mažinant kenksmingų medžiagų išmetimą ir didina nekilnojamojo turto rinkos vertę. Todėl šis būdas yra ir ekonomiškai, ir ekologiškai naudingas, skatinantis investicijas į aplinkai draugiškus sprendimus.

Pagrindiniai energiją taupančios statybos elementai

Norint pastatyti energiją taupantį pastatą, labai svarbu projektuoti atsižvelgiant į naudingą geometriją, tinkamą orientaciją pagal pasaulio kryptis, naudoti aukštos kokybės šilumos izoliaciją, energiją taupančius langų ir durų staliaus dirbinius, naudingas vėdinimo ir šildymo sistemas ir pasitelkti neišsenkančiuosius energijos išteklius. Toks būdas iki minimumo sumažina šilumos nuostolius, kuo geriau išnaudojama natūrali šviesa ir šiluma, skatinama naudoti tvarius energijos išteklius, taip padedant sumažinti energijos vartojimą.

Energiją taupančios statybos standartai

Pastato energiniam naudingumui apibrėžti sukurta įvairių standartų. Lenkijoje, be kita ko, galioja NF40 standartai, kuriuose nurodoma, kad didžiausias naudingosios energijos poreikis šildymui ir vėdinimui negali viršyti 40 kWh/(m2∙metus). Norint atitikti šiuos standartus, būtina naudoti tinkamas technologijas ir izoliacines medžiagas.

Energiją taupanti statyba ir aplinka

Energiją taupanti statyba daro teigiamą poveikį aplinkai. Mažinant energijos vartojimą ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų, pvz., anglies dioksido, išmetimą, prisidedama prie šiltnamio efekto ir visuotinio atšilimo mažinimo. Be to, neišsenkančiųjų energijos išteklių naudojimas mažina priklausomybę nuo iškastinio kuro ir oro taršą.

Investavimas į ateitį

Energiją taupanti statyba – investicija į ateitį. Nepaisant didesnių pradinių išlaidų, šios investicijos atsiperka, nes sutaupoma finansinių lėšų sąskaitose už energiją. Be to, dėl stiprėjančio visuomenės ekologinio sąmoningumo populiarėja energiškai naudingi pastatai, o tai lemia didesnę nekilnojamojo turto vertę.

Rekomenduojami video