Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dizainerė Jolanta Talaikytė Kalėdoms pataria rinktis prasmingas dovanas

Kalbėdama apie Kalėdų dovanas,VDA kostiumo katedros profesorė Jolanta Talaikytė gražiausios metų šventės proga pataria atkreipti dėmesį į tuos daiktus, kurie turi išliekamąją vertę.

Dovana, pasak jos, yra skirta ne tik tam, kam dovanoji. Dovana labai daug pasako ir apie dovanojantį. Drabužiai, aprangos detalės artimiesiems taip pat dažnai atsiduria dovanų maišelyje. Tačiau Kalėdų proga ji pataria paieškoti tikrai ko nors ypatingo.

Vienas iš dizainerės projektų – moteriški ir vyriški aksesuarai iš natūralaus šilko su M. K. Čiurlionio paveikslais. „Šiuo projektu norime visiems priminti, kad M. K. Čiurlioniu žavisi kultūrai neabejingi žmonės iš viso pasaulio. Iki šiol nėra atsakytas klausimas, ką laikyti abstrakcionizmo pradininku dailėje – Čiurlionį ar Kandinskį? Dažnai mes, dizaineriai įkvėpimo šalinių ieškome kažkur toli – Italijos, Prancūzijos, kitų šalių menininkų darbuose, nepastebėdami didžiulio turto, kurį mums paliko mūsų tėvynainis. Mes gėrimės daiktais, ant kurių perkelti garsių dalininkų darbai. O kodėl tai negali būti Čiurlionio paveikslai? Drabužių mada ir yra tai, kas kūrinius ištraukia iš muziejų, albumų ir knygų lentynų, padaro juos matomus kasdieną, priartina”, - sakė J.Talaikytė.

Asmeninio archyvo nuotr.

Menininkė atskleidė, kad sumanymas perkelti garsiausio Lietuvos dailininko kūrinius ant aprangos detalių kilo siekiant dar ir taip skleisti žinią Lietuvoje ir už jos ribų apie M. K. Čiurlionio  kūrybą, kuri pasaulio dailės istorijos kontekste užima tokią pat svarbią vietą, kaip ir kitų garsiųjų XX a pradžios simbolistų, ekspresionistų ir kitų dailininkų darbai.

M. K.Čiurlionio paveikslų reprodukcijos ant šilko virto skarelėmis, subtiliomis ir spalvingomis peteliškėmis, fantazijomis. „Šiuo projektu esu labai patenkinta. Renkantis paveikslus konsultavomės su muziejaus menotyrininkais. Galvojau, kaip atrodys aksesuarai su kiekvieno kūrinio motyvais. M. K. Čiurlionio paveikslai pasižymi unikaliu spalvynu ir, kai bandžiau atrasti tuos derinius, kurie atlieptų šių dienų madą, pasirodė, jog tai padaryti labai paprasta. Ateinančių metų spalvų karalienė – švelni koralo. Ji dominuoja VIII paveiksle iš „Pasaulio sutvėrimo” ciklo. M. K. Čiurlionio paveikslai – ištisas, neišsemiamas spalvų lobynas!”, - sakė J. Talaikytė.

 

Rekomenduojami video