Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dažniausios kaukių nešiojimo klaidos

Vaistininkas Mindaugas Rutelė dalinasi aštuoniomis dažniausiai pastebimomis kaukių dėvėjimo klaidomis.

Kaukė pasikeliama kalbant. Dažnai žmonės, norėdami būti geriau suprasti, pasikelia kaukes. Taip nepavyks išsaugoti sterilumo ir padidės užkrato rizika.

Kaukė dėvima antrą kartą. Medicininės kaukės yra vienkartinės. Jas nusiimti galima tik švariomis rankomis, o nusiėmus sukarpyti ir išmesti. Kaukę dėvėti reikėtų iki dviejų valandų arba kol sudrėks.

Kaukė pakabinama ant ausies ir užsidedama tik prireikus. Galima pastebėti, kad kartais žmonės nusiima kaukę ir palieka ją ant vienos ausies. Norint, kad kaukė apsaugotų tinkamai, taip daryti nederėtų.

Kaukė liečiama rankomis. Apsauginės veido kaukės negalima liesti rankomis, nes tai nėra švarus paviršius. Liečiant rankomis užkratas lengvai pernešamas ant kitų paviršių.

Kaukė dėvima netinkama puse. Vaistininkai primena, kad kaukę reikia užsidėti baltąja puse į vidų, viršutinę vielutę prispaudžiant prie nosies. Trisluoksnė kaukė suformuota taip, kad virusai nepatektų į kvėpavimo takus.

Kaukė nedengia nosies. Pasak vaistininko, ši klaida pastebima dažniausiai. Žmonės kauke pridengia lūpas ir smakrą, o nosį palieka neuždengtą. Vaistininkai primena, kad viršutinė kaukės dalis su vielute turi priglusti prie nosies.

 

 

Rekomenduojami video