Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Dar kartą apie naują ženklinimą degalinėse: kaip atskirti degalus

Nuo lapkričio pirmosios visoje Europos Sąjungoje suvienodinamas degalų žymėjimas degalinėse, ant transporto priemonių degalų bako dangtelių ir automobilių techninėje dokumentacijoje. Lietuvos degalinių atstovai sako, kad keliaujantiems vairuotojams bus paprasčiau pilantis degalus skirtingose Bendrijos šalyse.

Kai kuriose degalinėse jau galima pamatyti naują ženklinimą. Tačiau pildamiesi degalus, ne visi jį pastebi arba nežino, ką jis reiškia.

Nuo lapkričio prie užrašo benzinas ir oktaninio skaičiaus bus privalomas papildomas ženklinimas  – apskritime raidė E ir skaičius 5, nurodantis maksimalų biodegalų kiekį procentais.

Jeigu biodegalų maksimalus kiekis būtų didesnis, atitinkamai keičiamas ir ženklinimo skaičius.

Dyzelinas bus žymimas kvadrate raide B ir skaičiumi 7 – tiek procentų biodegalų yra dabar dyzeline.

Žieminis dyzelinas bus žymimas viena ar dviem snaigėmis. Suskystintosios naftos dujos žymimos kaip ir dabar – raidėmis LPG.

Energetikos ministerijos nuotr.

„Circle K“ atstovas Rokas Laurinavičius sako, kad daugumoje tinklo degalinių naujasis ženklinimas jau yra. Jis nebus keičiamas ir žiemą pradėjus prekiauti žieminiu dyzelinu.

„ES direktyva sako, kad ženklinimas nurodo maksimalų biodegalų kiekį tam tikram produkte. Mes pagal pirminį planą sakome, kad mes nekeisime tų lipdukų, dėl to, kad jie atitinka reikalavimus. Ant pistoleto formos, ant paėmimo skydelio, bus žymima papildoma arktine žvaigždute. Pirmos klasės dyzelinas arktinis – viena žvaigždute, antros klasės – dviem žvaigždutėmis“, – sako jis.

Lietuviškų degalinių tinklo atstovas teigia, kad nauju ženklinimu degalai pradėti žymėti ir jų degalinėse: „Mums svarbiausia, kad klientas suprastų, kad jam būtų aišku, tai paliksim abu žymėjimus, kad žmogus suprastų.“

Naujasis ženklinimas privalomas degalų užpylimo zonoje, tai yra ant kolonėlės ir degalų pylimo pistoletų.

Degalinių prieigose esančiose kainų skyduose tokio ženklinimo nėra reikalaujama. Degalinių „Neste“ atstovas Audrius Miežys sako, kad naujas ženklinimas bus iki lapkričio ir jų degalinėse.

„Žymėjimas yra tikrai gerai. Ypač keliaujantiems žmonėms. Tas bus svarbu, nes keliaujant visada – iššūkis, kokį produktą užsipilsi. Pavyzdžiui, nuvažiavus į Lenkiją, dyzelinas žymimas raidėmis ON ir ar tikrai ten dyzelinas, reikia pamąstyti“, – aiškina A. Miežys.

Nuo kitų metų automobilių gamintojai privalės vienodą ženklinimą nurodyti ant degalų bako dangtelio ir automobilių techninėje dokumentacijoje.

Rekomenduojami video