Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Bitininkai raginami teikti paraiškas

Žemės ūkio ministerija ragina šalies bitininkus nedelsti ir skubėti teikti paraiškas. Jau vasario 1 d. baigiasi paraiškų priėmimas pagal Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos priemones.

Paramą gali gauti bičių laikytojai, bitininkų asociacijos, bitininkų kooperatyvai, mokslo ir studijų institucijos, rašoma pranešime. Programos priemonėms įgyvendinti 2021 m. iš Europos žemės ūkio garantijų fondo ir valstybės biudžeto skirta 974 228 Eur.

Primename, kad pakeitus programos priemonių įgyvendinimo taisykles, patikslinti ne tik reikalavimai pareiškėjams, bet ir galimų išlaidų sąrašas – jų bus kompensuojama dar daugiau.

Bitininkai gali gauti paramą šioms priemonėms: techninei pagalbai bitininkams ir jų grupėms; kovai su avilių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoatoze; bičių avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimui; medaus fizinių ir cheminių savybių analizei; bičių šeimų atnaujinimui; bitininkystei ir bitininkystės produkcijai skirtoms taikomųjų mokslinių tyrimų programoms; rinkos stebėsenai; bitininkystės produktų kokybės gerinimui, siekiant didinti jų vertę rinkoje.

Rekomenduojami video