Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Bitininkai piktinasi reikalavimu šienauti pievas du kartus per vasarą

Bitininkai nepatenkinti Žemės ūkio ministerijos reikalavimu vasarą šienauti pievas du kartus. Esą dėlto bitės nepakankamai neša medaus, nes nelieka žydinčių augalų. Ministras sako, kad ieškos būdų, kad bitininkai nepatirtų nuostolių.

Keli mėnesiai – ir bitės pradės ieškoti nektaro žieduose. Tačiau bitininkai, apžiūrėdami avilius su žiemojančiomis bitutėmis, sako esą susirūpinę, kad medaus gali būti mažiau ir dėl Žemės ūkio ministerijos reikalavimo vasarą nušienauti pievas du kartus.

Nuo pernai norintieji gauti išmokas už pievas ir ganyklas pirmą kartą turi nupjauti žolę iki liepos 1 d., o antrą sykį – iki rugpjūčio pabaigos.

„Bėda ta, kad augalai nebaigia žydėti iki liepos 1 d. Ypač vėlai pražysta baltieji dobiliukai. Todėl bitės neturi iš kur nešti nektarą. Tai nelogiškas sprendimas – medaus turėsim mažiau“, – piktinasi Klaipėdos krašto bitininkų bendruomenės pirmininkas Arūnas Nevardauskas.

Bitininkai prašo grąžinti ankstesnę tvarką, kai buvo šienaujama tik kartą vasarą.

Lietuvos bitininkų sąjungos prezidentas prof. Algirdas Skirkevičius sako, kad šienaujant pievas per anksti panaikinamos pagrindinės bičių ganyklos, tad bitininkas patenka į keblią situaciją. Jeigu ūkininkas nori gauti išmokas už pievas, turi atsisakyti bityno.

Žemės ūkio ministras paaiškino, kad pernai griežtesnis reikalavimas atsirado, norint priversti vadinamuosius „sofos ūkininkus“, kurie yra deklaravę dešimtadalį visų pievų ir ganyklų, bet patys neūkininkauja, nupjauti pievas du sykius. Tuomet esą jiems neapsimokės šienauti kelis kartus ir laukti išmokų.

„Viena išeitis – visiems palikti reikalavimą vieną kartą šienauti ir rasti būdų, kaip eliminuoti tuos „sofos ūkininkus“. Jei nepavyktų rasti tokio mechanizmo, tai ūkininkams, kurie yra įregistravę bitynus, bus leista vieną kartą šienauti“, – žada žemės ūkio ministras Bronius Markauskas

Su ministru bitininkai aptarė ir galimybę skirti paramą smulkių parduotuvių tinklui kurti. Jose būtų prekiaujama produktais tiesiai iš ūkių, tarp jų ir kokybišku medumi.

Rekomenduojami video