Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Atostogų kryptį rinkitės atidžiau

Gegužės mėnuo dažnai lietuvių šeimai – atostogų šiltuosiuose kraštuose laikas. Išlipę iš vaikiškų ligų liūno ir išsiilgę saulės bei šilumos daugelis pasuka pietų kryptimi – skrenda į Kanarų salas, Turkiją, Egiptą, Ispanijos, Graikijos kurortus. Tačiau kelionių specialistai šiemet pataria būti atsargesniems ir pažeria keliautojams patarimų, kaip išvengti nepatogumų dėl terorizmo grėsmių.

Statistiniais duomenimis, kasmet į užsienį vidutiniškai išvyksta beveik 900 tūkst., arba beveik trečdalis Lietuvos gyventojų. Nors tikimybė nukentėti nuo teroristinio išpuolio nėra didelė – tik viena iš 9 milijonų – turistams, vykstantiems poilsiauti į užsienio šalis, reikėtų išlikti budriems ir atsargiems, ypač – padidintos rizikos šalyse. „Galimybė nukentėti nuo teroristinio išpuolio yra labai maža. Nepalyginamai daugiau žmonių patenka į transporto avarijas. Visgi teroristiniams išpuoliams palietus Europą, turistai reikia įvertinti, kad šiemet jie visur susidurs su ypač sustiprintomis saugumo priemonėmis, kurios pareikalaus papildomo jų laiko ir atidumo“, – sakė asmens draudimo produktų vadovas Ronaldas Grizickas.

• Pirmiausia, apgalvokite, kur keliausite ir gyvensite. Jei yra galimybė, rinkitės ne iki šiol tarp lietuvių populiariausias kelionių kryptis – Turkiją ir Egiptą, bet šiuo metu saugesnes atostogų poilsio vietas, tokias kaip Kanarų salos ar Portugalijos kurortai. Jei neturite tokios galimybės, ir visgi vykstate į Turkiją ar Egiptą, rekomenduojama apsistoti ne didmiesčiuose, o mažesniuose miesteliuose, atokesniuose kurortuose. Renkantis trumpesnes ar ilgesnes keliones po didžiuosius Europos miestus, verta įsikurti kiek atokiau nuo miesto centro.

• Apsistokite patikimuose, saugomuose viešbučiuose arba atvirkščiai – rinkitės apgyvendinimo platformų, tokių kaip „AirBnB“, siūlomus nakvynės variantus. Taip tikimybė nukentėti nuo išpuolio dar labiau sumažės.

• Numatykite daugiau laiko oro uostui. Tarptautiniai oro uostai sustiprino apsaugą ir pradėjo naudoti daugiau papildomų, sudėtingesnių saugumo barjerų. Nusiteikite ilgesnėms tikrinimo procedūroms ir į oro uostą atvykite ne 2, o 3 valandomis anksčiau bei vykdykite visus pareigūnų nurodymus.

• Rinkitės mažiau populiarų laiką. Aplenkite masinio susibūrimo vietas, o į muziejus ar atvirose erdvėse esančius populiarius objektus stenkitės eiti tuomet, kai lankytojų srautai juose mažiausi. Jeigu esate numatę kultūrinę programą, jai laiką planuokite kuo anksčiau ryte arba vėliau vakare.

• Viešuoju transportu naudokitės ne piko metu. Metro važiuokite ne piko valandomis, o jei yra galimybė – rinkitės antžeminį viešąjį transportą (autobusą, tramvajų, taksi).

• Apgalvokite fotografuojamas vietas. Užsienio šalyse nefotografuokite infrastruktūros objektų: po teroristinių išpuolių nekalta nuotrauka ar asmenuke metro stotelėje gali patraukti policijos pareigūnų dėmesį.

• Būkite pasiruošę įrodyti savo tapatybę. Keliaudami turėkite su savimi asmens dokumentus.

• Stebėkite, kokie žmonės yra šalia. Pastaruoju metu dėmesys krypsta nuo viešose vietose tarsi netyčia paliktų daiktų prie žmonių. Venkite žmonių, kurie apsirengę ne pagal sezoną, atrodo keistai ar neįprastai, yra pernelyg mąslūs ir nervingi. Galbūt tai irgi turistas ar turistė, bet atsargumas nepakenks.

• Prieš vykstant į bet kokią kelionę, pravartu ją užregistruoti Užsienio reikalų ministerijos interneto tinklapyje http://keliauk.urm.lt/lt/keliones-registracija: nurodyti, kas keliauja, į kokią šalį, kokiu adresu apsistos, kontaktinį savo telefono numerį. Tokiu būdu keliautojų duomenys automatiškai tampa prieinami Lietuvos konsulinėms tarnyboms ir sutaupoma daug brangaus laiko, jei prireikia susisiekti.

Rekomenduojami video