Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Atostogos Kanaruose: 10 dalykų, kurių nereikėtų daryti

Kanarų salos – viena populiariausių krypčių žiemą. Amžinos vasaros salos privilioja milijonus, ir tikrai ne be reikalo. Tačiau ko jose nedaryti, kad atostogos nebūtų sugadintos? Portalas „Destination Tips“ įvardijo 10 dalykų.

1. Nepirkite elektronikos prietaisų

Kanarų salos – ne pati geriausia vieta pirkti elektros prietaisus. Pakankamai dažnai parduotuvėse siūlomos neoriginalios prekės, arba naudotus prietaisus bandoma parduoti kaip naujus.

2. Nelikite viešbutyje

Kanarų salose nemažai „viskas įskaičiuota“ viešbučių, kurie savo pasiūlymų gausa gali suvilioti likti tik viešbučio teritorijoje. Tačiau taip ne tik prarasite daug įspūdžių, bet ir nuskriausite salų ekonomiką. Tai, kad turistai dažnai renkasi „viskas įskaičiuota“ viešbučius ir mažai išleidžia pačiose salose, kiša koją ekonomikos augimui.

Hans/Pixabay nuotr.

3. Neignoruokite ženklų pakrantėse

Paplūdimiai Kanarų salose yra gerai prižiūrimi, tačiau dažnai turistai į bėdą pakliūva vien dėl to, kad nepaiso pakrantėse pastatytų ženklų. Raudona vėliava reiškia, kad į vandenį maudytis lipti negalima. Vanduo gali atrodyti ramus, tačiau jus gali įtraukti povandeninė srovė. Jeigu plevėsuoja geltona arba žalia vėliavos, geriau laiką leiskite gelbėtojų prižiūrimuose paplūdimiuose. Pavasarį pakrantėse pasirodo nemažai medūzų – vėlgi, apie jas įspėja ženklai. Tada geriau nesimaudyti ir pakrantėje vaikščioti apsiavus.

4. Gerai pagalvokite dėl Cruz de Tejeda

Žinoma, jeigu turite daug laiko Gran Kanarijoje – verta pamatyti ir šią kalnuotą salos vietovę. Tačiau jeigu tikitės žadą atimančių kalnų ir paplūdimių vaizdų – nusivilsite, nes Cruz de Tejeda yra ne tiek daug pakilusi virš jūros lygio (1,6 km). Pakrantės vaizdai įspūdingesni Mirador del Barranco del Carmen, La Palmoje.

Adamcontor/Pixabay nuotr.

5. Nepavėluokite į Teidę

Jeigu žymusis Tenerifės Teidės ugnikalnis yra jūsų sąraše, kopkite į jį anksti ryte. Daugelis turistų pradeda ten plūsti iškart pakilus saulei, tai jeigu norite išvengti jų, būkite vėliausiai 9 val. ryto.

6. Neleiskite pinti plaukų

Jeigu susigundysite visą galvą susipinti kasytėmis – po šio darbo iš jūsų, tikėtina, bus pareikalauta nemažos sumos. Jeigu tikrai norite taip pasigražinti – tarkitės dėl konkrečios kainos iš anksto.

Corpol_8/Pixabay nuotr.

7. Nepasiduokite vilionėms Puerto de la Cruz

Puerto de la Cruz pastebėsite nemažai vietinių su beždžionėmis, gyvatėmis, papūgomis. Kartais jie gyvūnus uždės vaikui ant peties, leis tėvams nufotografuoti. O tuomet paprašys didelės sumos už tai.

8. Nesusigundykite traukinuku Corralejo

Mielas nedidelis traukinukas vilioja turistus Fuerteventuroje, Corralejo. Bus žadama supažindinti su sala ir daugiau papasakoti apie ją. Tačiau nemažai keliautojų skundžiasi, kad jo gidai nelabai daug išmano, o pati kelionė yra neilgas pasivažinėjimas aplink Corralejo.

G. Romero/Pixabay nuotr.

9. Nesinešiokite vertingų daiktų Playa la Arena

Playa la Arena yra mėgstama kišenvagių vieta. Galioja tas pats patarimas, kaip ir kitose populiariose turistinėse vietose visame pasaulyje – nesinešiokit piniginės ar vertingų daiktų užpakalinėje kelnių kišenėje, laikykite rankinę prie savęs.

10. Neragaukite „nemokamo“ maisto

Prekeiviai dažnai gundys suvalgyti gabalėlį ananaso – „paragauti“. O kai paragausite, tuomet jūsų paprašys susimokėti už tą gabalėlį. Nepamirškite – turistų numylėtose vietose labai retai kas nors būna nemokamai.

Rekomenduojami video