Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Artėja Sausio 13-oji. Kada kelti vėliavą?

Nepaisant to, kad Sausio 13-oji yra atmintina ir labai svarbi diena, iškelti vėliavą šią dieną privaloma ne visiems. Privačių ir daugiabučių namų gyventojai vėliavomis gali ir nesipuošti. Vis dėl to šiemet, minint Lietuvos valstybingumo šimtmetį, vėliavos iškėlimas net ir tada, kai įstatymas to daryti mūsų neverčia, būtų gražus tautos vienybės simbolis.

„Valstybės vėliava – oficialus Lietuvos valstybės simbolis. Valstybinės vėliavos naudojimą reglamentuoja įstatymas. Visi piliečiai privalo gerbti vėliavas. Jos turi atitikti įstatymo nustatytus reikalavimus, būti tvarkingos ir nenublukusios. Vėliavos gali būti keliamos prie pastatų, virš ar ant pastatų.

Lietuvos valstybės vėliavą privaloma iškelti prie valstybės ir savivaldybių institucijų bei įstaigų, įmonių ir organizacijų, nesvarbu, kokia jų nuosavybės forma, taip pat prie gyvenamųjų namų valstybinių švenčių dienomis: Vasario 16-ąją (Lietuvos valstybės atkūrimo dieną), Kovo 11-ąją (Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną), Liepos 6-ąją (Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo).

Pareiga iškelti vėliavą šiomis dienomis galioja visiems LR piliečiams, nuosavų namų gyventojams, daugiabučių namų pirmininkams ir kt.

Tuo tarpu kitomis atmintinomis dienomis Lietuvos valstybės vėliava iškeliama turi būti prie, virš ar ant valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų, o privačių, daugiabučių namų gyventojai gali iškelti, bet gali vėliavos ir nekelti“, – komentavo rajono savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus specialistas Ričardas Boreiša.

„Nustatytomis  dienomis ar viešųjų renginių proga Lietuvos valstybės vėliava turi būti iškeliama 7 valandą ir nuleidžiama 22 valandą.

Minint gedulą, Lietuvos valstybės vėliava nuleidžiama 1/3 stiebo ilgio. Jeigu Lietuvos valstybės vėliava keliama ne ant stiebo, ji keliama su gedulo ženklu – prie vėliavos koto prisegamas 10 cm  pločio juodas kaspinas, kurio galai siekia vėliavos apačią.

Rajono savivaldybės Teisės ir viešosios tvarkos vyr. specialistai Kėdainių mieste ir rajone vykdė patikrinimus 2017 metų vasario 16-ąją ir kovo 11 dieną. Patikrinimų metu buvo nustatyti 38 vėliavų iškėlimo tvarkos pažeidimai, už kuriuos fiziniams bei juridiniams asmenims dėl mažareikšmio administracinio nusižengimo buvo pareikštos žodinės pastabos.

Administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo dvylikos iki šešiolikos eurų ir valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo šešiolikos iki trisdešimt eurų.

Taip pat vėliavos neiškėlusiam asmeniui gali būti pareikšta žodinė pastaba. Protokolus turi teisę surašyti policijos pareigūnai, įgalioti Kėdainių rajono savivaldybės administracijos Teisės ir viešosios tvarkos skyriaus vyr. specialistai, seniūnijų seniūnai“, – komentavo R. Boreiša.

Kada Privačių ir daugiabučių namų gyventojai gali kelti valstybinę vėliavą?

Sausio 1-ąją (Lietuvos vėliavos dieną).

Sausio 13-ąją (Laisvės gynėjų dieną).

Vasario 24-ąją – Estijos nepriklausomybės dieną.

Kovo 29-ąją – Lietuvos įstojimo į NATO dieną.

Gegužės 1-ąją – Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą dieną.

Gegužės 9-ąją – Europos dieną.

Birželio 14-ąją – Gedulo ir vilties dieną (su gedulo ženklu).

Birželio  15-ąją – Okupacijos ir genocido dieną (su gedulo ženklu).

Liepos 15-ąją – Žalgirio mūšio dieną.

Rugpjūčio 23-iąją – Europos dieną stalinizmo ir nacizmo aukoms atminti ir Baltijos kelio dieną.

Rugpjūčio 31-ąją – Laisvės dieną.

Rugsėjo 23-iąją – Lietuvos žydų genocido dieną (su gedulo ženklu).

Spalio 25-ąją – Konstitucijos dieną.

Lapkričio 18-ąją – Latvijos nepriklausomybės dieną.

Lapkričio 23-iąją – Lietuvos karių dieną.

Eglė KUKTIENĖ

Rekomenduojami video