Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ar šiukšlių konteineriai turi būti statomi prie sodybų?

Aplinkos ministerijos Atliekų valdymo skyriaus vedėja Laura Zukė aiškina, kad teisės aktuose konteinerių statymas nėra reglamentuotas. Vis tik, tokiu atveju, savivaldybėms teikiamos rekomendacijos, nurodančios konteinerių aikštelių stovėjimo atstumus tam tikrose vietovėse.

LRT RADIJO klausytoja norėtų sužinoti, ar prie sodybų turėtų būti statomi šiukšlių konteineriai: „Gyvenu atokioje sodyboje, daugelį metų moku už šiukšlių išvežimą. Tačiau konteinerių prie sodybos nėra, tad šiukšles tenka nešti 500 metrų. Dabar sunkiai vaikštau, todėl prašau kaimynų pagalbos. Ar prie sodybų priklauso konteineriai ir kokiu atstumu jie turėtų būti nutolę?“

Aplinkos ministerijos Atliekų valdymo skyriaus vedėja L. Zukė atsako į moters klausimą: „Teisės aktuose nėra nustatyta prievolė, kokiu atstumu turėtų būti statomi konteineriai nuo gyvenamosios valdos arba gyvenamojo namo“.

Vis tik specialistė tikina, kad vietoj reglamentų savivaldybėms pateikiami Aplinkos ministro siūlymai, numatantys konteinerinių aikštelių stovėjimo atstumus tam tikrose vietose.

„Aplinkos ministro įsakymu savivaldybėms yra patvirtintos rekomendacijos, kad miestų dalyse, kuriose vyrauja daugiabučiai, konteinerinės aikštelės būtų statomos ne didesniu kaip 150 m. atstumu. Garažų, sodų bendrijose ar kitose bendro naudojimo objektuose atstumas taip pat turi būti ne didesnis kaip 150 m. Individualiose valdose konteinerines aikšteles rekomenduojama statyti ne didesniu kaip 300 m. atstumu“, – aiškina Aplinkos ministerijos Atliekų valdymo skyriaus vedėja L. Zukė.

Pašnekovė akcentuoja, jog minėtieji atstumai yra tik rekomendacinio pobūdžio, tad galutinį sprendimą dėl konteinerinių aikštelių statymo priima savivaldybės.

Rekomenduojami video