Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ar pensininkai gali gauti nemokamų odontologo paslaugų?

LRT RADIJO klausytoja iš Šiaulių nori žinoti, ar galima gauti nemokamas odontologo paslaugas. 

„Kur Šiauliuose galima išsigydyti skaudančius dantis? Pensijos gaunu 200 eur. Dantų gydyti reikia daug. Gal galiu papulti kur už dyką?“ – domisi klausytoja.

Šiaulių teritorinės Ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Dalia Miniauskienė tikina, kad Privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) draustiems asmenims Ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis apmoka odontologo paslaugas.

„Reikia kreiptis į gydymo įstaigą, prie kurios asmuo yra prisirašęs, ir sužinoti, kur galima gauti Ligonių kasos apmokamas odontologo paslaugas“, – nurodo pašnekovė.

Paprastai pirminio lygio odontologo paslaugos, kaip ir šeimos gydytojo paslaugos, yra teikiamos toje pačioje įstaigoje, kurioje asmuo gydosi.

„Jeigu ši įstaiga odontologo neturi, ji turi informuoti, koks odontologijos kabinetas ir kur teikia nemokamas odontologines paslaugas toje įstaigoje prirašytiems asmenims“, – sako Šiaulių teritorinės Ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja.

Tačiau, gydantis dantis, iš tiesų už kai ką reikia mokėti – t. y., už plombines, kitas odontologines medžiagas bei vienkartines priemones. Taigi Ligonių kasa sumoka už gydytojų darbą, o pacientas – už dantims gydyti sunaudotas medžiagas bei vienkartines priemones.

„Tačiau, jeigu asmuo yra socialiai remtinas, jis turi kreiptis į savo gyvenamosios vietos savivaldybės socialinės paramos skyrių ir gauti pažymą, kurioje nurodyta, kad asmuo yra socialiai remtinas ir gauna socialinę pašalpą. Tokiu atveju pacientui nereikės mokėti nei už paslaugą, nei už medžiagas ar vienkartines priemones. Visa suma bus kompensuota“, – aiškina D. Miniauskienė.

Rekomenduojami video