Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kaip žiemą plauti automobilį

Žiemą ir vasarą automobilio plovimas skiriasi. Štai keletas naudingų patarimų:

  1. Atviromis ir lauke esančiomis savitarnos plovyklomis patartina nesinaudoti, jeigu lauke temperatūra yra žemesnė nei –15 °C.
  2. Žiemą automobilį plaukite, palikę įjungtą variklį. Iš vidaus sklindanti šiluma neleis užšalti sudrėkusioms durų tarpinėms, šildys kėbulą, kokybiškiau nuplausite automobilį, ant šilto automobilio greičiau suveiks cheminės priemonės.
  3. Jeigu automobilio kėbulas ir stiklai aptraukti ledu, pirmiausia naudokite skalavimo aukštu slėgiu programą, automobilį sudrėkinkite ir tik po to padenkite jį putomis. To nepadarius, putas pūsite ant ledo, o ne ant kėbulo: bus sunkiau pašalinti nešvarumus, automobilis bus nuplautas nekokybiškai.
  4. Prieš išvažiuodami iš plovyklos, porą kartų spustelėkite stabdžių pedalą. Plovimo metu ant ratų ir stabdžių diskų patenka vandens, gali apšalti stabdžių kaladėlės, taigi reikia sutrupinti jas padengusį ledą.
  5. Po plovimo vertėtų padengti automobilį vašku. Dėl jo rytais nuo langų lengviau pašalinsite ledo sluoksnį, sumažės druskų poveikis, automobilį reikės rečiau plauti, kadangi kėbulo dažų poros bus užpildytos vašku.

etaplius, logo

Rekomenduojami video