Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
18 būdų, kur panaudoti paprastą actą

Drąsiai valykite namus ne tik cheminėmis priemonėmis, tačiau ir tuo, ką turite namuose. Pavyzdžiui, actas gali puikiai išvalyti riebaluotą viryklę, kriauklę ir net orkaitę.

1. Virtuvinė kriauklė

Actą 1:1 santykiu atskieskite vandeniu ir supilkite į buteliuką su purškikliu. Šia priemone galite dezinfekuoti virtuvinę kriauklę, stalus ar kitus paviršius, kuriems paprastai naudotumėte baliklį, bet nenorite rizikuoti, kad jis pateks į maistą. Kad neliktų acto kvapo, po to paviršius galite nuvalyti vandeniu su muilu.

2. Grindys

Pamirškite brangius grindų ploviklius – actą su vandeniu sumaišykite 1:1 santykiu ir šiuo mišiniu plaukite grindis. Tokiu būdu apsaugosite grindis nuo per stiprios koncentracijos rūgštingo acto, bet to pakaks tam, kad neliktų purvo ir riebalų.

3. Riebaluota viryklė

Rūgštingas actas lengvai pašalina riebalus. Truputį acto ir vandens mišinio užpurkškite ant riebaluoto viryklės paviršiaus, palaukite 10 minučių ir tuomet nuplaukite vandeniu su muilu. Riebalų turėtų nelikti akimirksniu. Jei priskretusių riebalų vis dėlto lieka, acto ir vandens mišinį ant viryklės paviršiaus palikite truputėlį ilgiau.

4. Orkaitės skardos

Nešvarias orkaitės skardas mirkykite karšto vandens pilnoje kriauklėje, ir į ją įpilkite pusę puodelio valgomosios sodos ir pusę puodelio balto acto. Mišinys ims burbuliuoti lyg cheminiame eksperimente – ši reakcija reikalinga tam, kad prie skardo priskretę nešvarumai suminkštėtų. Kriauklę būtinai užkimškite, kad skardos liktų apsemtos vandeniu, ir palikite mirkti nuo 30 minučių iki valandos, o tuomet kempine ar šveitikliu nušveiskite skardas.

5. Nerūdijančio plieno puodai ir keptuvės

Jei turite visai nekaip atrodančių nerūdijančio plieno puodų ir keptuvių, kurių niekaip nepavyksta gerai išplauti, jose kelias minutes pavirinkite vandenį su actu. Tokiu būdu riebalai ištirps ir išnyks visos keistos dėmės ar vandens žymės. Jei puodai ir keptuvės yra labai nešvarūs, mišinį juose pavirinkite ilgiau. Kuo daugiau acto naudosite, tuo greitesnė bus reakcija. Tuomet acto mišinį išpilkite ir puodus bei keptuves išplaukite, kaip įprasta – vandeniu ir indų plovikliu.

6. Puodai ir keptuvės su emaliu

Ta pati technika tinka lietos geležies puodams ir keptuvėms su emaliu – juose virkite vandenį su actu, kad išnyktų visos dėmės, o tuomet nešvarumų likučius išplaukite vandeniu ir indų plovikliu.

7. Mikrobangė

Mes išbandėme vandens ir acto mišinį smagiame „Angry Mama“ mikrobangės valymo indelyje, bet tuos pačius rezultatus gausite ir lygiomis dalimis sumaišę vandenį su actu dideliame mikrobangėje naudoti skirtame dubenyje. Įdėkite jį į mikrobangę maždaug penkioms minutėms – garai ištirpdys visus nešvarumus, kuriuos po to nuvalyti bus paprasta. Būtinai į dubenį įdėkite medinį pagaliuką ar dantų krapštuką – priešingu atveju vanduo dubenyje gali perkaisti ir jį susprogdinti. Išbandyta!

Rekomenduojami video