Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
10 atsivėsinimo gudrybių

Kai kankina karštis, pradedame ieškoti, kas bent kelioms akimirkoms padėtų atsivėsinti. Laimei, galime išbandyti ne taip ir mažai gudrybių, kurios leidžia pasijusti geriau.

Kai temperatūra viršija 30 laipsnių šilumos, kur kas greičiau pavargstame, jaučiamės irzlūs, prarandame koncentraciją, ir t.t.  Karštis tikrai vargina, todėl verta išbandyti pačius veiksmingiausius būdus, kurie tikrai padės atsivėsinti. Taigi, ką reikia daryti?

Kaip atvėsinti namus karštu oru?

  • Visų pirma, dieną neatidarykite langų saulėtoje pusėje.
  • Uždenkite langus užuolaidomis arba žaliuzėmis (išorinėmis arba vidinėmis).
  • Vakare, kai atvės, tinkamai išvėdinkite namus.

Taip pat yra ir kitų gudrybių, kurios padeda apsaugoti jūsų namus nuo karščio. Viena jų –  ant langų pritvirtinta aliuminio folija. Atminkite, kad kuo vėsiau bus patalpose, tuo geriau jose jausitės. Vis dėlto, kai karštis tikrai didelis, šis būdas gali būti nepakankamai veiksmingas. Tokiu atveju galima išbandyti kitas gudrybes.

Kaip atvėsti karštyje?

  • Vėsus dušas tikrai padės atsivėsinti. Grįžę iš darbo, iškart nusiprauskite po vėsiu dušu, ir tikrai pasijusite geriau. Galite nesišluostyti rankšluosčiu, nes tuomet ilgiau išliks vėsos pojūtis.
  • Drabužių drėkinimas šaltu vandeniu taip pat yra geras sprendimas. Venkite dėvėti dirbtinių medžiagų drabužius. Geriausiu pasirinkimu bus natūralaus audinio rūbai, kurie leis odai kvėpuoti.
  • Jei norite greitai atsivėsinti, į butelį galite įpilti ledinio vandens ir pridėti prie odos.
  • Nepamirškite, kad karštomis dienomis yra ypatingai svarbu vartoti pakankamai skysčių. Rinkitės šiek tiek šiltus gėrimus, nes tuomet organizmas nesulaikys vandens. Tai taip pat paskatins prakaitavimą: nors gausus prakaitavimas nėra malonus, tačiau tai yra natūralus kūno vėsinimo būdas.  Svarbu žinoti, kad šalti gėrimai kenkia skrandžiui.

Kaip ištverti karštą dieną darbe?

Ne visos aprašytos gudrybės pasiteisins sėdint darbe. Jei jūsų biure nėra oro kondicionieriaus, o apie vėsų dušą galima tik pasvajoti, galite uždėti vėsų kompresą ant sprando. Daugkartinius gelinius kompresus galite įsigyti vos už kelis eurus. Taip pat puikiai pasiteisina ir vėsiame vandenyje pamirkyta šluostė.  Jei biure turite ventiliatorių, galite padidinti jo veiksmingumą padėdami po juo indą su ledu. Tai padės atvėsinti patalpą. Vis dėlto, svarbu nepamiršti, kad šis triukas padidins drėgmės lygį patalpoje. Prieš išbandydami šią gudrybę įsitikinkite, kad dėl didelės drėgmės nenukentės biuro įranga ar dokumentai.

Žinoti.lt

Rekomenduojami video