Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
VMI renka žemės mokesčio pinigus: pervesta beveik 18 mln. eurų

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad daugiau kaip 335 tūkst. gyventojų ir įmonių jau sumokėjo 17,6 mln. eurų žemės mokesčio, kurio terminas lapkričio 16 d.

2020 m. mokestis apskaičiuotas 704,7 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybių biudžetus sumokės 39,4 mln. eurų: apie 33,2 mln. eurų gyventojai ir apie 6,2 mln. eurų įmonės.

„Šiais metais aktyviausiai žemės mokestis mokamas Vilniaus, Kauno ir Panevėžio miestuose bei Kauno rajone. Šiose savivaldybėse jau sumokėjo apie 50 proc. žemės savininkų. Taip pat aktyviai moka Vilniaus rajono gyventojai (45 proc.) bei įmonės Klaipėdos mieste (40 proc.)“, – sako VMI Mokestinių prievolių departamento vyresnioji patarėja Inga Gedminienė. Žemės mokestis apskaičiuojamas pagal Registro centro mokestines vertes ir savivaldybių tarifus1. Už miško žemę ar jos dalį šis mokestis nėra taikomas.

Gyventojai, kurie įsigijo žemę iki birželio 30 d., žemės mokestį moka šiais metais, o įsigiję po liepos 1 d. – nuo kitų metų. Žemės mokesčio apskaičiavimo deklaracijas galima rasti VMI Elektroninio deklaravimo sistemoje https://deklaravimas.vmi.lt. Užsienyje gyvenantys mokesčių mokėtojai, neturintys galimybės prisijungti prie banko sąskaitos Lietuvoje, gali skambinti į VMI informacijos centrą numeriu +370 5 260 5060 ir gauti prisijungimus prie EDS ir Mano VMI. P

aprasčiausias ir saugiausias būdas sumokėti – per e. bankininkystę prisijungus prie Mano VMI. Mokėjimą atlikti galima bankuose, pašto skyriuose, MAXIMA LT kasose, „Perlo“ terminaluose, spaudos kioskuose, kitose mokėjimus priimančiose vietose. Jei gyventojas moka žemės mokestį už kitą asmenį, mokėjimo dokumente būtina nurodyti to asmens vardą, pavardę, asmens kodą ir įmokos kodą – 3011.

Daugiau informacijos apie žemės mokestį VMI internetinėje svetainėje www.vmi.lt, oficialiame VMI „Youtube“ kanale, „Spotify“ tinklalaidėje „Kad žemės mokestis būtų paprasta“ ar paskambinus telefonu 1882. Identifikuoti Mano VMI naudotojai paskambinę ir pasirinkę Žemės mokesčio temą gali iš karto sužinoti žemės mokesčio sumą, sumokėjimo terminą ir įmokos kodą.

Rekomenduojami video