Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Vagys siautėja: apvogta Aristavos degalinė

Pirmadienio vakarą Kėdainių rajone įvykdyta įžūli vagystė – vagys benzino kolonėlėje į automobilį prisipylė kuro ir nesumokėję paspruko. Manoma, kad vagys šiam poelgiui ruošėsi iš anksto, viską planavo. Įtariamųjų ieško policija.

Tamsų vakarą

Vagystė įvykdyta Vilainių seniūnijos Aristavos kaime įsikūrusioje degalinėje „Olerex“. Peržvelgus vaizdo stebėjimo kamerų užfiksuotus įrašus matyti, kad į degalinę 20 val. 53 min. atvyko baltos spalvos automobilis „Ford“. Jo vairuotojas prisipylė pilną baką dyzelinio kuro ir sėdęs į automobilį išvažiavo. Vyriškis dėvėjo kepurę, matyt, norėdamas paslėpti veidą. Tačiau vaizdo stebėjimo kameromis jis vis dėlto buvo užfiksuotas.

Vogti numeriai

Apie vagystę buvo informuota policija. Atvykę pareigūnai nustatė, kad „Ford“ numeriai yra kito automobilio. Numeriai priklauso automobiliui „Ford Galaxy“, kurio savininkė yra garbaus amžiaus moteris iš Panevėžio. Taigi, spėjama, kad numeriai yra vogti, o vagys šiai vagystei ruošėsi ir ją planavo iš anksto. Dėl vagystės Kėdainių rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas. Degalinei padaryti nuostoliai siekia 50 eurų.

Ne pirmas kartas

„Rinkos aikštės“ kalbinti minėtos degalinės darbuotojai sakė, kad tai ne pirmas toks atvejis, kuomet iš degalinės vagiamas kuras. Dažniausiai vagys užsideda vogtus numerius ir taip lieka nenubausti.

„Buvo toks pat atvejis, tik tada numeriai buvo suomiški. Maniau, nerasim.

Vyras buvo su kapišonu. Tačiau po kurio laiko atsiliepė mašinos ir to numerio nuo kitos mašinos savininkas. Bijojo antireklamos ir kad suras. O, pasirodo, vyrukai pasiėmė mašiną pasibandyt ir atvažiavę kuro pasivogė.

Per porą valandų išsisiurbė ir grąžino tuščiu baku pardavėjui. Vagys liko nenubausti. Atsiskaitė mašiną pardavinėjęs žmogus“, – „Rinkos aikštei“ pasakojo degalinės darbuotojas.

Naudojasi proga

Patyrusių pareigūnų teigimu, pasirodo, įkliūti už tokią niekšybę – galimybių nedaug. Tai puikiai žino ir tuo naudojasi labiau įgudę vagiliai, siaubiantys ne tik degalines, bet ir iki paskutinio lašo išsiurbiantys kiemuose stovinčių automobilių bakus. Nuogąstaujama, kad brangstant degalams šių nusikaltimų tik daugės. Policija teigia neturinti statistikos, kiek per dieną Lietuvoje apvagiama degalinių. Tačiau neslepia, kad tokių nusikaltimų įvykdoma gana dažnai.

Tyrimai nutraukiami

„Rinkos aikštės“ kalbinti pareigūnai neneigė, kad sugauti ir nubausti degalų vagis itin sudėtinga. Gal net sunkiau, nei sučiupti baltarusiško ar rusiško benzino perpardavinėtojus.

Mažai gelbsti ir degalinėse įrengtos filmavimo kameros. Mat įrašai dažnai būna labai nekokybiški ir sunku įžiūrėti, koks žmogus padarė nusikaltimą. Be to, vagys dažnai slepia savo veidus, vogti į degalines atvažiuoja automobiliu, ant kurio uždėti vogti arba suklastoti valstybiniai numeriai. Tai irgi apsunkina tyrėjų darbą. Dėl to nemažai bylų dėl vagysčių iš degalinių tenka apskritai nutraukti.

Standartinis būdas

Pastaruoju metu degalinių siaubūnai pakeitė savo taktiką. Jei anksčiau vagys prisipildavo mažai degalų, tai dabar jie akiplėšiškai pripildo sklidiną baką. Be to, pasitaiko atvejų, kai ilgapirščiai atvažiuoja vogti iš anksto gerai pasiruošę – jie pripildo ne tik automobilio baką, bet ir papildomas talpyklas, paslėptas bagažinėje.

Praktika rodo, kad didelės išmonės, kaip pavogti benzino iš degalinės, nereikia. Vagys paprastai naudoja standartinį modelį – atvažiuoja automobiliu su vogtais arba paslėptais registracijos numeriais, kaip niekur nieko prisipila degalų ir sprunka. Jei netoliese nėra patrulių ekipažo, nusikaltėliai turi daug šansų pasislėpti nuo teisingumo.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video