Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ūkininkus į teismą atvedė prekyba grūdais

Prieš teismą stos būrys ūkininkų, kaltinamų nuo valstybės nusukus kelias dešimtis tūkstančių eurų mokesčių. Ūkininkus ir supirkėją į teisiamųjų suolą atvedė pareigūnams įtarimą sukėlusi prekyba grūdais. Pasvaliečiui 39-erių R. K. ir jo vadovaujamai uždarajai akcinei bendrovei pareikšti kaltinimai dėl sukčiavimo, siekiant išvengti didelės vertės turtinės prievolės.

Šis verslininkas ir trys Aukštaitijos ūkininkai bus teisiami ir dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo. Įtariama, kad dėl jų veiksmų į valstybės biudžetą nebuvo sumokėta daugiau nei 70 tūkst. eurų mokesčių. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, 2016-2017 metais galimai suklastojus PVM sąskaitas faktūras ir įrašius realiai neįvykusias ūkines operacijas bei jas įtraukus į buhalterinę apskaitą, Pasvalio rajone registruota bendrovė tariamai iš kelių Biržų bei Pasvalio rajono ūkininkų nupirko daugiau nei 2,5 tūkst. tonų grūdų.

Įtariama, kad pastarieji iš tiesų grūdų minėtai bendrovei nepardavė, nors tokie sandoriai buvo užfiksuoti abiejų pusių buhalterinės apskaitos dokumentuose. Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroro Aido Amparavičiaus, dėl tokių kaltinamųjų asmenų veiksmų grūdus superkanti bendrovė galimai išvengė prievolės sumokėti 71 tūkst. 926 eurų dydžio PVM į valstybės biudžetą.

Taip pat dėl tyrimo metu nustatytų pažeidimų iš dalies nebuvo galima nustatyti bendrovės bei jai galimai fiktyviai grūdus pardavinėjusių ūkininkų 2016-2018 metų finansinės veiklos, nuosavo kapitalo, įsipareigojimų dydžio ir struktūros. Už sukčiavimą, siekiant išvengti didelės vertės turtinės prievolės, Baudžiamasis kodekas numato laisvės atėmimą iki 8 metų.

Juridiniam asmeniui už tai gresia bauda nuo 10 tūkst. eurų. Dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo baudžiama bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki 4 metų. Byla perduota nagrinėti į Panevėžio apylinkės teismo Pasvalio rūmus.

sekundė,logo

Rekomenduojami video