Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ūkininkai doroja derlių, bet sviesto ant pyrago teps ploniau

Laukuose ūžiantys kombainai nutyla tik sutemus – žemdirbiai doroja derlių. Į aruodus pirmiausia pradėjo byrėti žieminių rapsų sėklos, o paskui ir žieminiai kviečiai. Pavasarį sklandžiusias pakilias nuotaikas dėl prognozuojamo gausaus derliaus aptemdė sausra, kurios pasekmės – smulkios ir išdžiūvusios sėklos. Netgi kainų ūkininkai nespėja sužiūrėti, nes svarbiausia – nuimti derlių, o tada – paskaičiuoti.

Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos profesorius emeritas Albinas Šiuliauskas skambina biržiečiui agronomui Algirdui Butėnui ir klausia: „Ar matei, ką skelbia spauda – šiemet derliai rekordiniai. Kaip ten, Biržuose, ar tikrai daug ūkininkai kulia, nes visoje šalyje derliai vidutiniai“. A. Butėnas kiekvieną dieną pradeda ir pabaigia vizitais pas ūkininkus, todėl puikiai žino realią situaciją – išties, šiemet Biržų krašte žemdirbiai rekordinių derlių nematys. „Sausra atėmė dalį grūdų ir pajamų“,- patikina A. Butėnas.

Jam pritaria ir augalininkystės ūkio, esančio Kirkilų kaime, Širvėnos seniūnijoje, savininkas Laimontas Griciūnas – rapsai išdžiūvę, kviečiai taip pat sausi it parakas, todėl nuostoliai neišvengiami. „Atrodo, kad rapsų turėtų byrėti bent po 6 tonas iš hektaro, bet išgliaudai – grūdeliai sulig aguonos dydžio. Penktadienį važiavome pabandyti kulti rapsų, tai drėgnumas buvo 11,5 procento, todėl nusprendėme neskubėti. Po kelių dienų pabandėme vėl kulti – likę tik 6 procentai drėgnumo. Bet antradienį kulti vėl negalėjome, nes palijo“,- kalbėjo ūkininkas L. Griciūnas. Jis dalį rapsų pardavė pagal išankstinę sutartį ir... šiek tiek pralošė, nes dabar šios sėklos kaina superkama brangiau. „Nėra gera situacija – sėkla lengva, sausa ir dar teks parduoti pigiau. Svarbiausia – įvykdyti susitarimus“,- kalbėjo pašnekovas.

Rekomenduojami video