Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
UAB „Bokštuva“ grūdų sandėliavimo technologijos

Modernizuodami ūkius, žemdirbiai daugiausia dėmesio skiria technikai įsigyti, nes nauji žemės dirbimo, sėjos ir tręšimo padargai bei derliaus nuėmimo mašinos, traktoriai palengvina ūkio darbus. Juos galima atlikti greičiau ir kokybiškiau, negaištant laiko remontams. Tačiau laiku bei kokybiškai pasėti, užauginti ir nuimti derlių – tik dalis sėkmingo ūkininkavimo. Lieka reikšmingi darbai: derliaus valymas, džiovinimas, saugojimas ir pardavimas sulaukus palankiausių kainų. Derliaus realizavimas jį nuėmus ir tiesiai iš laukų vežant supirkėjams – dažniausias ūkininkų pajamas apkarpantis veiksnys. Norint to išvengti, sprendimus siūlo UAB „Bokštuva“.

Modernus grūdų centras

Dažnas ūkininkas žino, ką reiškia neturėti kur tinkamai sandėliuoti nuimto derliaus ir taikytis prie supirkėjų taikomų sąlygų, kurios dažniausiai netenkina. Panevėžio rajone ūkininkaujantis Rimas Kasčionis, senokai galvojęs apie grūdų džiovinimo ir sandėliavimo centrą, 2018 metais ryžosi įgyvendinti savo idėją. Šiuos darbus jis patikėjo UAB „Bokštuva“.

2018 metų sausį pradėjus projektavimą, pavasarį išliejus pamatus ir rugsėjį užsakius reikalingą įrangą, 2019 metų pradžioje prasidėjo statybos darbai, o jau tų pačių metų javapjūtės pradžioje visi darbai buvo baigti. Ūkininkas galėjo išbandyti ir pasinaudoti modernia grūdų džiovinimo bei sandėliavimo įranga.

Pasak UAB „Bokštuva“ direktoriaus pavaduotojo Gedimino Ališausko, R.Kasčionio ūkyje įrengtame grūdų centre visos linijos pajėgumas siekia 50 t/val. Srautiniu būdu grūdų džiovykla dirba 26 t/val. – per valandą grūdai netenka apie 4 proc. drėgmės. Grūdų talpyklos dydis – apie 4,5 tūkst. m3, neskaitant 260 m3 priešdžiovyklinės ir 60 m3 išvežimo talpos.

Pasakodamas apie UAB „Bokštuva“ veiklos prioritetus, įmonės direktoriaus pavaduotojas G.Ališauskas akcentavo, kad modernizuojant ūkį ir įrenginėjant grūdų centrus svarbiausi ūkininko tikslai. „Pirmiausia turime atsižvelgti į kliento poreikius ir sandėliuojamų, džiovinamų grūdų kiekį, aptarti, koks pajėgumas reikalingas. Svarbūs ir pageidaujami darbų technologiniai sprendimai. Visa tai reikia numatyti iš anksto. Nuo to ir prasideda mūsų darbas“, – kalbėjo G.Ališauskas.

Išmaniosios technologijos

UAB „Bokštuva“ įrengtam grūdų džiovinimo ir sandėliavimo centrui prižiūrėti bei aptarnauti užtenka vieno asmens. Pasak UAB „Bokštuva“ direktoriaus pavaduotojo G.Ališausko, tai gerokai sumažina ūkio sąnaudas. Be to, ūkininkas džiaugiasi, kad viską, kas vyksta elevatoriuje, jis gali stebėti savo išmaniajame telefone.

20190523_134639

Išmaniųjų technologijų naudojimas neaplenkia ir derliaus apdirbimo etapo. Ūkininkas gali stebėti visus būtiniausius proceso rodiklius, t. y. džiovyklos darbą, grūdų išėjimo temperatūrą, kokia temperatūra pasiekiama ir kurie mechanizmai dirba.

Tiesa, vien telefonu valdyti grūdų centro negalima dėl paprastos priežasties – saugumo. Veikiant įrangai, visuomet turi būti prižiūrintis asmuo, kuris prireikus iškart išspręstų kilusius nesklandumus. Pasak G.Ališausko, darbų sezono metu UAB „Bokštuva“ specialistai visuomet pasiruošę padėti ūkininkams susidoroti su iškilusiais sunkumais ar gedimais. Serviso darbuotojai pasiruošę padėti pašalinti gedimą.

Džiovyklos pluoštinėms kanapėms

UAB „Bokštuva“ šiemet Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje vykusioje pluoštinių kanapių parodoje „Cannabis Hub.LT-2020“ pristatė biomasės, grūdų ir kanapių džiovyklas.

„Alvan Blanch“ grūdų džiovykla.

Pasak įmonės pardavimų vadovo R.Petraičio, „Alvan Blanch“ džiovyklos yra nuolat tobulinamos pagal klientų poreikius. Todėl džiovyklos yra universalios ir tinkamos džiovinti ne tik grūdines, aliejines kultūras, žoles, jų sėklas, bet ir įvairią biomasę bei kitus nebirius produktus. Džiovykla pritaikyta ir kanapėms džiovinti.

UAB „Bokštuva“ siūlomų „Alvan Blanch“ modelių CD džiovyklų našumai, išdžiovintos masės siekia nuo 70 kg iki 1 500 kg per valandą ir puikiai tinka ūkiams, turintiems nuo 50 hektarų kanapių pasėlių. Džiovykla gali būti kūrenama dyzeliniu kuru, gamtinėmis ar suskystintomis dujomis arba atskirais „biočipsų“ katilų moduliais.

 

Rekomenduojami video