Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sutvarkytos dvi atliekomis užterštos teritorijos Rokiškio rajone

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio valdybos Kupiškio aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai kovo pabaigoje Rokiškio rajone nustatė dvi įvairiomis atliekomis užterštas teritorijas. Bendradarbiaujant su Rokiškio rajono savivaldybe, atliekos buvo priduotos teisėtiems atliekų tvarkytojams.

Per prevencinę išvyką Kavoliškio kaime viename nenaudojamame garaže, esančiame neregistruotų medinių garažų kvartale, rasta ir pavojingųjų, ir nepavojingųjų atliekų: naudotos alyvos, senų padangų, automobilių plastiko atliekų. Kačergiškio kaime buitinėmis ir kitomis atliekomis buvo užteršta apie 800 kv. m žemės sklypo. 

Atliekų tvarkymo įstatyme numatyta, kad tais atvejais, kai atliekos yra savivaldybės teritorijoje ir nėra galimybių nustatyti jomis atsikračiusio asmens, sutvarkymą organizuoja savivaldybė. Tad šįkart teritorijas sutvarkė ir atliekas teisėtiems tvarkytojams pridavė Rokiškio rajono savivaldybė. 

„Norisi priminti paprastą dalyką: kai teršėjo neįmanoma nustatyti, už atliekų sutvarkymą sumokame patys, todėl mūsų visų tikslas turėtų būti ne tvarkyti kitų išmestas šiukšles, o išvis neleisti teršti. Taigi, pamačius, kad kažkas verčia atliekas ten, kur jam patogu, reikėtų iškart reaguoti: nufilmuoti ar nufotografuoti ir skambinti 112“, – sako Kupiškio aplinkos apsaugos inspekcijos vyr. specialistė Danutė Baronienė.   

Kur dėti senas padangas ir kitas automobilines atliekas  

  • Paprastai padangas vairuotojai keičia autoservisuose, todėl ten galima nemokamai palikti tiek padangų, kiek keičiama.   
  • Už padangų tvarkymą atsakingi padangų gamintojai ir importuotojai, todėl pardavėjas turi pranešti pirkėjui, kad į padangos kainą jau įskaičiuotos ir jos sutvarkymo išlaidos. Taigi pirkėjas į prekybos vietą gali atvežti tiek padangų atliekų, kiek pirko.  
  • Panaudotos padangos, alyva, filtrai, aušinimo skysčiai, akumuliatoriai ir kitos transporto priemonių priežiūros ir remonto atliekos iš gyventojų nemokamai surenkamos stambiųjų atliekų surinkimo aikštelėse. Jų adresus, darbo laiką ir kitą informaciją galima rasti savivaldybių svetainėse arba www.atliekos.lt.  
  • Neribotais kiekiais automobilines atliekas galima priduoti atliekų tvarkytojams, bet ši paslauga gali būti mokama.  
  • Veiklos vykdytojas (pvz., automobilių servisai) privalo priimti visas transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto veiklos metu susidariusias nepavojingąsias ir pavojingąsias atliekas. Jas grąžinti transporto priemonės savininkui ar naudotojui draudžiama. Šis punktas netaikomas pakartotiniam naudojimui tinkamoms detalėms. 
Rekomenduojami video