Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Surplys prognozuoja, kad karantinas bus pratęstas

Karantinas veikiausiai bus pratęstas, tačiau sprendimą apie tai šią savaitę priims ministrų kabinetas, pirmadienį Vyriausybėje kalbėjo Visuomenės informavimo grupės vadovas Giedrius Surplys.

„Kol kas karantinas tęsiasi iki Velykų. Prognozuočiau, kad jis bus pratęstas, kitaip turbūt būtų sunku įsivaizduoti. Bet apie tai, kokiomis sąlygomis jis bus pratęstas, spręs ministrų kabinetas“, – žurnalistams kalbėjo G. Surplys. Jo teigimu, dar per anksti galvoti apie karantino švelninimą.

„Didžiausia klaida, kurią dabar būtų galima padaryti, tai įsivaizduoti, kad viskas tvarkoj ir mes jau kažką pasiekėme, todėl galime atsipūsti, nusiimti kaukes. Tai taip nėra, tas yra pabrėžiama“, – sakė Visuomenės informavimo grupės vadovas. Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad šiuo metu fiksuojamas padidėjęs sunkių ligonių skaičius, todėl galima išvysti ir mirusiųjų skaičiaus augimą. „Šiuo metu turime padidėjusį skaičių sunkių ligonių. Kitų šalių patirtis ir mūsų modeliai rodo, kad artimu metu galime turėti mirčių skaičiaus šoktelėjimą“, – sakė G. Surplys.

Tačiau, jo teigimu, netrukus turėtų daugėti ir pasveikusių pacientų. „Mes greitai turėtume pamatyti ir šuolį išgijusių asmenų skaičiaus. Kol kas turime tik 7, bet, stebint kitų šalių tendencijas ir klausantis medikų, tai yra normalu. Nes užsikrėtusiųjų piką turėjome prieš 14 dienų, pagal Sveikatos apsaugos ministerijos algoritmus, po tų 14 dienų du kartus iš eilės ištyrę daugelį užsikrėtusiųjų mes jau tuoj turėtume pradėti matyti, kad jie yra pasveikę“, – prognozavo Visuomenės informavimo grupės vadovas.

Portalas tv3.lt primena, kad nuo kovo 16 dienos įvestas karantinas kol kas pratęstas iki balandžio 13 dienos. Vyriausybė karantino pratęsimą svarstys trečiadienį vyksiančiame posėdyje. Respublikinėje Panevėžio ligoninėje pirmadienį mirė koronavirusu infekuotas žmogus. Tai – keturioliktasis mirties atvejis šalyje, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. Asmuo priklausė rizikos grupei.

Monika Kasnikovskytė

Rekomenduojami video