Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sumedžiojo seną, patyrusį ir didelį vilką

Aplinkos ministerija vos tik spėjo patvirtinti naują vilkų medžioklės kvotą, Biržų rajono medžiotojai išsyk pasinaudojo proga sumedžioti pilkį.

Šeštadienį „Agluonos“ medžiotojų būrelis surengė medžioklę su varovais. Joje dalyvavo 18 medžiotojų, 6 varovai su 3 šunimis. Medžioklės laimikis nebuvo didelis, tačiau neeilinis. Vienam medžiotojui pavyko nušauti didelį pilkąjį vilką.

„Būrelio medžioklėse dalyvauju kone 20 metų, tačiau per varominę medžioklę vilko sumedžioti nebuvo pavykę. Prieš keletą metų mūsų plotuose buvo nušautas vienas vilkas, tačiau tai nebuvo medžioklė su varovais. Negana to, nušautas vilkas yra įspūdingo dydžio. Tikras trofėjus tiek medžiotojui, tiek visam būreliui“, - sakė medžiotojų būrelio „Agluona“ vadas Audrius Stačkūnas.

Anot jo, jau ne pirmoje medžioklėje buvo pastebėti vilkų pėdsakai. Tai liudija, kad būrelio medžioklės plotuose vilkų yra ir, ko gero, nemažas būrys.

Sumedžioti neeilinio dydžio vilką pavyko būrelio nariui, 30 metų medžiotojo stažą turinčiam Zigmui Stankevičiui.

„Medžioklės metu buvo tekę kelissyk pamatyti vilką, tačiau reali situacija jį sumedžioti pasitaikė pirmą kartą. Ristele atbėgantį vilką pastebėjau jau miške. Kuomet jis pasirodė ant linijos, truputėlį palaukiau, kol žengs į saugią šūviui zoną, ir paspaudžiau gaiduką. Šūvis iš maždaug 35 metrų buvo tikslus. Vilką matė ir kiti medžiotojai, tačiau atstumas jiems buvo didesnis ir jie nebuvo įsitikinę, ar tai nebuvo varovų šunys. Man jokių dvejonių nebuvo, nes vilkas buvo dydžio lyg trys medžioklinės laikos“, - sakė laimingasis medžiotojas.

Specialistų vertinimu, vilkas buvo senas ir labai didelis. Jo amžius galėjo siekti per 10 metų, o svoris apie 70 kilogramų.

„Tiksliai vilko svorio nepasakysiu, bet įkelti į mašiną dviem vyrams buvo reikalų. Pagal dydį galima spėti, kad svėrė apie 70 kg. Trofėjus ruošiantys žmonės Panevėžyje sakė, kad tokio dydžio kaukolės dar nebuvo matę. Pagal požymius manoma, kad vilkui buvo 10-12 metų. Tokie vilkai yra pavojingiausi naminiams gyvūnams, nes nebegali lygiaverčiai lakstyti su banda, todėl ieško lengvesnio grobio“, - sakė Z. Stankevičius.

Patiesus vilką būrelio vyrai turėjo daug kalbos ir juokavo, kad sumedžiojus vilką šiemet 70-metį švęsiantis kolega gali sau ramiai kabinti šautuvą ant vinies.

„Traukė per dantį šaunūs būrelio vyrai. Su jais medžioklė visuomet būna smagi. Ir iš tiesų trofėjus neeilinis, tačiau medžioklę mesti gal dar ne laikas. Yra dar ko siekti. Neteko sumedžioti nei elnio, nei briedžio“, - sakė „Agluonos“ medžiotojų būrelio senbuvis.

Simonas Gudas

Biržų krašto laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video