Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Sraigių ūkio eglė – staigmena ir saviems, ir lankytojams

Vargu, ar galima rasti antrą tokią kalėdinę eglutę Lietuvoje, o gal net ir už jos ribų, kokią šiemet pasistatė žinoma sraigių augintoja iš Panevėžio rajono, Trakiškio, Janina Krikštaponienė. Jos šventinis simbolis sukurtas iš daugiau kaip 2 200 sraigių kiautų ir iš nuostabos verčia aikčioti net visko mačiusiuosius.

Dukros dovana

„Tai dukros Sigitos idėja, – juokiasi gražios staigmenos sulaukusi sraigių ūkio šeimininkė. – Visai nieko nenumanėme, ką ji ruošiasi daryti, kai paprašė vieno, paskui antro maišo sraigių kiautų. Jų tuščių pas mus sočiai, tad negalvodami ir atidavėme.“

Dabar J. Krikštaponienės sraigių parduotuvėlėje stovi apie 180 cm aukščio unikali eglė. Jos pagrindas iš kartono, kurį visą dengia priklijuoti sraigių kiautai. Ant unikalios dekoracijos taip pat nugulė tradicinė girlianda ir žaisliukai.

„Tokią eglę pastatėme salėje, kur priimame savo ūkio lankytojus. Savaitgalį kaip tik turėjome svečių iš Pietų Lietuvos, tad dėmesio eglutė sulaukė nemažai“, – pripažįsta J. Krikštaponienė.

Augintines žadins pavasarį

Originaliai puošmenai pagyrimų netrūksta ir socialiniame tinkle, kur sraigininkė paviešino įdomios eglutės nuotraukas. Komentatoriai svarstė, kad antros tokios tikriausiai niekur daugiau nerastum. „Gal ir nėra“, – spėja ir pati šeimininkė. Nors J. Krikštaponienės išskirtinio ūkio gyventojos šiuo metu snaudžia, darbų sraigyne netrūksta.

„Visai nieko nenumanėme, ką dukra ruošiasi daryti, kai paprašė vieno, paskui antro maišo sraigių kiautų. Jų tuščių pas mus sočiai, tad negalvodami ir atidavėme.“ J. Krikštaponienė „Visos mūsų sraigės dabar jau miega. Jų – apie 100 000. Negavę drėgmės ir maisto, šie moliuskai ilgam užsnūsta“, – aiškina ūkininkė.

Nedidelė dalis motininių ir neužaugusių sraigių bus pažadinta pavasarį. Kita dalis keliaus į perdirbimo cechą. Sraigių mėsa čia šaldoma, o paskui naudojama troškiniams, užtepėlėms, paštetui. Taip pat ūkyje renkami sraigių kiaušinėliai, Janinos vadinami ikrais.

  Į suvenyrus ir į pašarus

Neišmetami nė sraigių kiautai. Į gražesnius šeimininkė kemša „burgundiškas sraiges“. Prastesni kiautai sumalami ir dedami į pašarus sraigėms. Taip jos papildomai gauna daugiau kalcio. Iš tuščių kiautų ūkio šeimininkai kuria ir originalius suvenyrus. Takiškietė augina maistines „Helix Aspersa Maxima“ veislės afrikines sraiges. Pavasarį jos J. Krikštaponienei priperėjo 260 000 naujų gyventojų. Sraigės auginamos vieną sezoną – apie penkis mėnesius.


Rekomenduojami video