Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Skurdas: ar padėsime šeimai įsikabinti į gyvenimą?

Žmonių gyvenimai susiklosto įvairiai. Nors stengiamasi, ne visada ir ne visiems užtenka patirties, supratimo ir žinių, kaip susikurti sau ir vaikams geresnį gyvenimą. Į tokią situaciją pakliuvo Andrius ir Ingrida Povilauskai iš Obelių kaimo (Pandėlio sen.), auginantys keturis mažamečius vaikus.

Į akis lenda skurdi buitis

Apie šeimos nepriteklius ir pagalbos prašymą „Gimtasis…“ sužinojo iš VšĮ „Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiesiems“ direktoriaus Algimanto Patacko.

Povilauskai į kaimą atsikėlė prieš vienuolika metų iš Panevėžio rajono. Gyvena nuosavame name. Jie yra tie, kurie kabinasi į gyvenimą ir nevengia darbo, nors, pripažįsta Andrius, turi sveikatos problemų. Jie patys arba su pagalbininkais keitė virtuvės supuvusias grindis, įsigijo ir įstatė lauko bei prieškambario duris, permūrijo kaminą, miegamajame pastatė „buržuiką“ (krosnelę), kuri, smarkiau pakūrenus, išdegė jau per pirmąjį sezoną, atliko ir kitų darbų. Malkų žiemai stengiasi prisiruošti irgi patys. Ingrida tvarkosi ūkelyje, kuriame yra daržas, triušių, vištų, dvi karvės, tad pieno produktų užtenka. Gyvuliai ir paukščiai telpa menkuose ūkiniuose pastatėliuose. Visa laimė, kad geri kaimynai leidžia karves ganyti 2 ha pievoje, kitaip neturėtų galimybių jas laikyti. Pernai augino dar buliuką ir telyčaitę, juos pardavę vaikams pirko avalynės, kitų labiausiai reikalingų dalykų. Didesnei šeimai ir išlaidų daugiau, mat visi keturi vaikai – mokinukai.

Tačiau pasižvalgius po namus matyti, kad šeimos būstui trūksta ne tik rimto remonto, bet ir daugeliui įprastų buities dalykų bei švaros: verkiant reikia keisti elektros instaliaciją, stinga dušo, iki šiol prausiamasi dubenyse.

Taigi šie dalykai – sena elektros instaliacija, dušas – didžiausias galvasopis šeimai ir jai padedančiai Rokiškio socialinės paramos centro socialinei darbuotojai Reginai Medikienei: „Daugelis šiai šeimai nori aukoti drabužių ir naudotų baldų, tačiau labiausiai reikia investuoti į būstą ir vaikų saugumą.“

Didžiausios bėdos – praeityje?

Pasak R. Medikienės, ilgą laiką didžiausia bėda buvo kiauras namo stogas, todėl daugelis darbų nueidavo šuniui ant uodegos ir tekdavo pradėti iš naujo. Lietaus sukeltos bėdos matosi ir namo viduje: pavyzdžiui, plyšį įlinkusiose virtuvės lubose Andrius užkalė statybine atraiža, kambariuose „gaudomi“ ir šluostomi nuo lubų varvantys lietaus lašai. Namą tešildo virtuvėje kūrenama krosnis, ant jos verdamas valgis, tačiau šiluma ne visada pasiekia miegamąjį.

Tačiau panašu, kad bėdos dėl stogo ir šildymo greitai baigsis, nes atsirado padėti galinčių rajono verslininkų, kurie pažadėjo skirti statybinių medžiagų, uždengti stogą. Tai numatoma padaryti dar šįmet. Padovanotas ir židinys – jis šildys miegamąjį. Jo prijungimu pasirūpinsiąs pats Andrius. Kaip minėta, gavus daugiau lėšų iš geradarių, viliamasi aptvarkyti namo vidų.

Pastangos

Tam, kad šeima savomis išgalėmis bando tvarkytis, pritaria ir rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėjo pavaduotoja Zita Čaplikienė. Ji  informavo, jog rajono savivaldybės specialistai vertina šeimos pastangas taupyti pinigus, gerinti vaikų gyvenimo sąlygas ir iš savivaldybės biudžeto pernai Povilauskams buvo skirta 456 eurų parama. Už šiuos pinigus jie įsirengė vandentiekį. Taipogi, socialinės darbuotojos R. Medikienės paskatinti, Paulauskai pusmetį taupė vaikų išmokas, kad už jas galėtų įsigyti plokščių, medienos būstui remontuoti.

Nepaisant pastangų, šeimai kartais pritrūksta įgūdžių.

Norintieji prisidėti piniginėmis lėšomis, galite aukoti į VšĮ „Ištiesk gerumo ranką nuskriaustiesiems“ pateiktas sąskaitas: LT267300010142143000 (Swedbank), LT57 7044 0600 0805 8996 (SEB), PayPal: info@gerumoranka.eu. Pavedimo paskirtyje būtina nurodyti, kad lėšos skiriamos Povilauskų šeimai.

Rekomenduojami video