Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Saulėgrąžos praaugo namą – kur šeimininkė pirko sėklas

Paprastų saulėgrąžų sėklų prekybos centre nusipirkusi panevėžietė Petronėlė Grižienė nesitikėjo, kad nuimti derliaus teks lipti kopėčiomis.

Saulės gėlės jos sode užaugo aukštesnės nei keturių metrų. „Saulėgrąžų galvos subrendo ir ima svirti, bet per patį žydėjimą bandėme matuoti aukštį – buvo 4,20 metro“, – pasakoja medžiais virtusias saulėgrąžas sodininkų bendrijoje „Pušelė“ užauginusi Petronėlė.

Saujelę šių augalų sėklų sodininkė pirko viename Panevėžio prekybos centre. Jas pasėjo ūkinių pastatų pašalėje, kad per daug nekliūtų vaikštant į šalia esantį daržą.„Kitus augalus dar tręšiau, o saulėgrąžoms buvo gaila brangių trąšų. Kas joms čia taip patiko, nesuprantu. Turbūt tai geras ženklas, kad šita vieta mums tinkama“, – šypsosi P. Grižienė.

Iš pradžių augintoja teigė nė nepastebėjusi, kad saulės gėlės stiebiasi labiau nei įprasta, kol vieną kartą pamatė, kad augalai gerokai lenkia jos pačios ūgį, nors žiedų vis dar nebuvo.

„Matote, kaip žemai jas iš pradžių pririšome plonu siūlu, kad nesvirtų ant tako? Kartą prieš mėnesį atsistojau po jomis ir ėmiau mąstyti, kodėl dar nežydi, nors jau remia pastogę. Vėliau prireikė net automobilio diržų šitoms gigantėms prilaikyti. O kai pradėjo žydėti, praaugo net stogą“, – pasakoja sodininkė. Į Petronėlės keistų saulėgrąžų augimo procesą pastarosiomis savaitėmis įsitraukė ir jos draugai, kaimynai, artimieji. Dukra iš sostinės mamai nuolat skambina paklausti, kokius rekordus toliau muša geltonosios daržo puošmenos. Šeimininkė netrukus planuoja imti jų derlių, teks, aukštai įsitaisius, pjauti stambius žiedus.

Tačiau P. Grižienė juokiasi, kad dar nežinia, kaip tokias gigantes reikės išrauti – akivaizdu, kad moteriškos rankos aukštaūgių neįveiks. O jų sėklos, regis, nebus tokios milžiniškos. „Gal tokie metai, bet mano darže ir daugiau augalų šiemet stebina savo dydžiu. Žiūrėkite, kaip vazone išsikerojo begonijos, rožė leidžia ilgas šakas“, – nemažu ir itin spalvingais žiedais padabintu ūkiu sodininkų bendrijoje džiaugėsi kirpėja dirbanti Petronėlė.

Plačiau skaitykite čia.

 

sekundė,logo

Rekomenduojami video