Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
„Rovaltra“ investuoja Kauno rajone

Šalies žemdirbiams gerai žinoma šiuolaikine vakarietiška žemės ūkio technika prekiaujanti UAB „Rovaltra“ šį antradienį oficialiai paskelbė apie filialo Kaune atnaujinimo planus – šalia Kauno, prie pat automagistralės Kaunas–Klaipėda, Panevėžio statybos trestas pradėjo statyti naują „Rovaltros“ centrą, kuris ūkininkams duris atvers 2019-ųjų rudenį.

Raštas būsimoms kartoms

Kauno rajonas yra išskirtinis – jame, skirtingai nei kituose šalies rajonuose, daugėja gyventojų, auga darbo vietų skaičius ir mažėja nedarbas. Prie šių pasiekimų nemažai prisidėjo Lietuvos ūkininkams puikiai žinoma UAB „Rovaltra“, nuo 1997-ųjų prekiaujanti suomiškais VALTRA traktoriais ir kita įvairia vakarietiška technika. Jos indėlis dar padidės 2019-aisiais – atidarius naują centrą, bus sukurta naujų darbo vietų. Šiuo metu Kauno filiale darbuojasi 22 specialistai. Ši aplinkybė Kauno rajono merui Valerijui Makūnui – viena iš maloniausių. Meras kartu su UAB „Rovaltra“ generaliniu direktoriumi Romualdu Trainaičiu, AB Panevėžio statybos tresto generaliniu direktoriumi Daliumi Gesevičiumi bei SEB Kauno filialo atstovu Vaidu Balčiūnu į būsimo pastato pamatus įmūrijo nerūdijančio plieno kapsulę su emocingu raštu ateities kartoms. Be kita ko, jame rašoma: „Jūs būsite kitokie, tačiau tęsite mūsų pradėtus darbus, rašysite naujus įmonės puslapius, pardavinėsite, remontuosite naujos kartos traktorius, kurie ūkiuose ars, sės savarankiškai ir ūkininkams gyvenimas taps lengvesnis. Tegul meilė Tėvynei visada dega jūsų širdyse, nes šie 2018 metai yra istoriškai svarbūs ir reikšmingi Lietuvai – mes švenčiame ne tik Lietuvos kariuomenės sudarymo, bet ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį.“

Įdomu, po kiek metų ir kas šį laišką suras, ir ką jie galvos apie mus, gyvenusius 2018-aisiais?

Pasirašomas laiškas būsimoms kartoms. Iš kairės: AB Panevėžio statybos tresto generalinis direktorius D.Gesevičius, Kauno rajono meras V.Makūnas, UAB „Rovaltra“ generalinis direktorius R.Trainaitis ir SEB Kauno filialo atstovas V.Balčiūnas.

Mero įvertinimas

„Rovaltra“ skaičiuoja jau 21-uosius veiklos metus, ji išaugo mano akyse – aš mačiau, kaip ši bendrovė stiprėjo, kaip prisidėjo didinant Kauno rajone ūkininkaujančiųjų konkurencingumą, modernizuojant ūkius“, – pasakojo Kauno rajono meras V.Makūnas.

Jis paminėjo ir „Rovaltros“ pastangas sprendžiant socialinius reikalus Kauno rajone.

„Žinau, kad „Rovaltra“ daug lėšų skiria Aleksandro Stulginskio universitetui, padeda studentams susipažinti su naujausia žemės ūkio technika, remia Kauno krašto bendruomenes“, – sakė V.Makūnas.

Meras priminė, kad jau susitarta su Lietuvos susisiekimo ministerija bei Lietuvos automobilių kelių direkcija dėl viaduko per automagistralę Kaunas–Klaipėda ties Kumpių kaimu, kur šiuo metu veikia per 60 įvairių įmonių ir kur 2019-aisiais įsikurs ir „Rovaltra“.

Į naujojo „Rovaltra“ centro pamatus įleidžiama kapsulė, kurioje pasirašytas laiškas būsimoms kartoms.

„Dažnai tenka bendrauti su Kauno rajono ūkininkais, kartais apsilankau jų ūkiuose. Ir beveik kiekviename jų matau VALTRA traktorius. Toks ūkininkų įvertinimas yra geriausia suomiškos technikos reklama“, – teigė V.Makūnas.

UAB „Rovaltra“ generalinio direktoriaus pasiteiravome, kodėl nuspręsta investuoti būtent Kauno rajone.

„Todėl, kad Kauno rajono savivaldybė ne žodžiais, bet konkrečiais darbais remia verslą. Tai perspektyvi vieta investicijoms, todėl tiek daug įmonių kuriasi būtent Kauno rajone“, – paaiškino R.Trainaitis.

Kauno rajono meras „Rovaltros“ vadovui įteikė simbolinį Kauno rajono garbės ženklą už verslo plėtrą.

Tinkamiausias laikas investuoti

Pasak UAB „Rovaltra“ generalinio direktoriaus R.Trainaičio, Kauno filialo naujo centro krikštatėviu reikėtų laikyti ir šio rajono ūkininką Juozą Staliūną, kuris bene prieš du dešimtmečius vienas pirmųjų Lietuvoje įsigijo suomių kompanijos „Valmet“ (vėliau kompanija pakeitė pavadinimą į „Valtra Inc.“) traktorių. Šiuo metu jo ūkyje dirba penki suomių kompanijos traktoriai.

„Su Juozu apie naują „Rovaltros“ centrą diskutavome jau daug metų. Esu atsargus, visus sprendimus pasveriantis verslininkas. Tačiau nuojauta kužda, kad dabar pats metas investuoti. Pasiskolinau iš SEB banko 2 mln. eurų, kuriuos turėsiu grąžinti per 15 metų. Per 10 mėnesių Panevėžio statybos trestas pažadėjo pastatyti patalpas, kuriose įsikurs darbuotojai, įrengti apie 500 kvadratinių metrų technikos pardavimo salę, atsarginių dalių sandėlį ir apie 1 500 kvadratinių metrų patalpas technikos priežiūros darbams atlikti“, – pasakojo R.Trainaitis.

Projekto autorė – įmonės „Tiksli forma“ architektė Dovilė Gavėnė, projekto vadovas – Jokūbas Fišeris.

„Romualdas man suteikė kūrybinę laisvę, tiesa, nurodė ir konkrečius pageidavimus. Parengėme kelis variantus, iš jų pasirinkome geriausią. Tikiuosi, kad statybininkai laikysis projekte numatytų reikalavimų“, – vylėsi architektė D.Gavėnė.

„Rovaltra“ šiuo metu Lietuvoje turi penkis filialus – jų tankumas kaip tik toks, kokio laikomasi Vakarų Europos šalyse, t. y. iš bet kurio rajono ūkininkui iki artimiausio „Rovaltros“ filialo tėra apie 100 kilometrų.

Kauno r. meras V.Makūnas UAB „Rovaltra“ vadovui R.Trainaičiui įteikė Kauno rajono savivaldybės garbės ženklą už verslo plėtrą.

Vieninteliai suomių atstovai

Pagrindinė „Rovaltros“ partnerė – aukštos kokybės traktorius gaminanti Suomijos kompanija „Valtra Inc.“ Priminsime, kad „Rovaltra“ yra šios pasaulinėje rinkoje aukštai vertinamos Suomijos kompanijos vienintelė atstovė Lietuvoje. Be to, „Rovaltra“ lietuviams ūkininkams ir miškininkams siūlo suomiškos kokybės „Suokone Oy“ firmos mašinas durpynams, aukščiausios klasės javų kombainus, kuriuos gamina Sampo „Rosenlew OY“, Italijos kompanijos „SEKO S.p.A“ gaminamus pašarų dalytuvus bei pirmaujančius rinkoje „MERLO S.p.A“ kompanijos teleskopinius keltuvus, Prancūzijos firmos „Berthoud“ gaminamus purkštuvus, „Gregoire Besson“ plūgus ir kitą kokybišką žemės ūkio techniką. Šią techniką galima įsigyti ir dabar, tačiau nuo 2019-ųjų spalio tai padaryti bus paprasčiau, patogiau ir taupant laiką.

„Naujasis „Rovaltros“ centras bus tarsi nuolat veikianti žemės ūkio technikos paroda“, – žadėjo R.Trainaitis.

Rekomenduojami video