Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ramygaloje karūnuota gražiausia Lietuvos ožka

Savaitgalį Ramygalos parke skambėjo miesto šventės šurmulys. Šventė prasidėjo dar penktadienio vakarą. Šeštadienį susirinkusieji galėjo jėgas išbandyti diskgoflo varžybose, po kurių sekė projekto „Metam aukštyn“ šventinis koncertas su Rafailu Karpiu ir Asta Pilypaite. Na, o tradiciškai šventės kulminacija tapo gražiausios ožkos konkursas, kuriame pristatytos su meile auginamos ožkytės.

Gražiausios ožkos rinkimai pusantro tūkstančio gyventojų turinčioje Ramygaloje – rimta šventė. Vienuoliktą kartą vyksiantis renginys kaskart pritraukia būrius smalsuolių. Jeigu prieš vienuolika metų ožka nebuvo stebuklas, tai dabar miesto vaikui jau gal ir yra, sako renginio organizatorė Loreta Kubiliūnienė.

Ožkos atkeliavo iš įvairių kampelių

Ramygalos kultūros centro vadovė L. Kubiliūnienė atskleidė, kad ožkos į konkursą atkeliavo iš įvairių Panevėžio rajono kampelių.

„Šiemet sulaukėme ne tik ožkų iš Ramygalos, bet ir iš kitų kaimelių, net Bistrampolio dvaro. Iš esmės dalyviai tie patys kasmet, tačiau pasitaiko ir naujokų. Šiemet turėjome penkis dalyvius“, – pasakojo L. Kubiliūnienė.

Konkursui ruošiasi iš anksto

Konkurse dalyvavusios ožkų Šilkutės ir Žvaigždutės šeimininkė Elena Augulienė sako, kad ruoštis konkursui pradeda iš anksto.

„Ožkytėms matavome drabužius, pratinome jas prie kaklo papuošalų. Einant į šventę vis tiek reikia kažkiek pasipuošti. Pašukuojame ir geriau pašeriame, pagirdome, kad būtų sočios, bet jos vis tiek gi bliauna, mėgsta dainuoti, yra dainininkės“, – sakė moteris.

Keturkojės turi ne tik gražiai atrodyti, bet ir grakščiai vaikščioti. Šeimininkė juokauja, kad posakis „užsispyrusi kaip ožka“ labai taikliai apibūdina šį gyvūną.

„Vaikai dabar neklauso, o gyvuliukai tuo labiau. Su jais reikia labai rimtai padirbėti, jeigu nori kažko išmokyti. Anūkės ateina, vedžioja po kiemą, nusiveda į parką, pavedžioja, vėl veda namo, kad priprastų labiau tos ožkelės vaikščioti. Kai įpratusios tvarte, tai nenori eiti“, – kalba E. Augulienė.
Pirmą kartą konkurse šiemet dalyvavo ir Bistrampolio dvaro ožkos. Jos publikos simpatijas bandė užkariauti demonstruodamos išskirtines savo veislės savybes.

Dalyvavo ir Bistrampolio dvaro ožkos

Raguotosios kaip tikrame gražuolių konkurse turėjo pademonstruoti talentus, sumanumą, charakterį ir, žinoma, figūrą.

Pirmą kartą konkurse šiemet dalyvavo ir Bistrampolio dvaro ožkos. Jos publikos simpatijas bandė užkariauti demonstruodamos išskirtines savo veislės savybes.

„Turim tokias gražias keturias paneles ir pamanėme, kodėl gi neparodžius visiems šitos išskirtinės veislės. Jos išsiskiria tuo, kad yra nulėpusiomis ausytėmis, be ragelių, labai žaismingos, labai draugiškos vaikams ir visiems žmonėms“, – pasakoja ožkų šeimininkė Bistrampolio dvaro vadybininkė Kristina Kriugiškienė.

Bistrampolio dvaro ožka Ferinta ir tapo tituluota gražuole.

RIMVYDAS ANČEREVIČIUS

Rekomenduojami video