Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Prieš teismą stos Kupiškio rajono meras ir kultūros centro vadovė

Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Kupiškio rajono savivaldybės meras Dainius Bardauskas ir to paties rajono kultūros centro direktorė kaltinami kyšininkavimu, prekyba poveikiu veikiant bendrininkų grupėje bei dokumentų klastojimu ir kurstymu tai daryti, sakoma prokuratūros pranešime.

Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio valdybos pareigūnai, o jam vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokurorė Dalia Markauskienė.

Į STT pareigūnų akiratį Kupiškio rajono savivaldybės vadovas ir minėtai savivaldybei pavaldžios įstaigos direktorė pateko dėl 2017, 2018 ir 2019 metais prie Kupiškio marių vykusių festivalių „Stichijos“. Ikiteisminio tyrimo duomenimis, už išskirtines prekybos sąlygas festivalių metu iš kelių bendrovių atstovų jie galimai pareikalavo ir paėmė kyšius. Manoma, kad pareikalautų ir susitartų priimti kyšių suma siekė 20 tūkst. eurų.

Kupiškio rajono meras taip pat kaltinamas kurstęs, o Kupiškio rajono kultūros centro direktorė – klastojusi dokumentus. Įtariama, kad 2019 metais vykusio festivalio „Stichijos“ metu atlikėjams už koncertą realiai buvo sumokėta kita suma, nei nurodyta sutartyje. Galimai buvo suklastoti ir kiti dokumentai – sutartys su prekybininkais.

Lietuvos Respublikos baudžiamasis kodeksas už kyšininkavimą numato baudą arba laisvės atėmimą iki 7 metų. Už prekybą poveikiu gresia bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki penkerių metų. Už dokumentų klastojimą numatyta bauda arba areštas, arba laisvės atėmimas iki trejų metų.

Byla perduota nagrinėti Panevėžio apygardos teismui.

Rekomenduojami video