Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Policija perspėja: situaciją stebės prekybos centruose, baudos gali pasivyti ir nelegaliai pasprukusius į kurortus

Lietuvos policija prieš ilgojo savaitgalio pradžią pristatė planus, kaip bus siekiama užtikrinti karantino ribojimų laikymąsi. Anot pareigūnų, bus tikrinami ne tik automobiliais keliaujantys žmonės, bet ir tie, kurie pasirinks tarpmiestinius traukinius. Dėmesio sulaukti gali ir prekybos vietos bei nelegaliai į kurortus patekę asmenys.

Apie planuojamas patikras švenčių metu ir pasikeitusią pareigūnų tikrinimo taktiką penktadienį buvo pristatyta spaudos konferencijoje. Policija keičia taktiką Policijos generalinio komisaro pavaduotojas Arūnas Paulauskas teigė, kad policija pasimokė iš savo klaidų ir kontrolės punktuose taikys kiek kitokią taktiką.

„Postų vyresnieji vertins situaciją postuose ir pamatę, kad kaupiasi eilė. Tai yra matoma, kad žmonėms tenka laukti ilgiau nei 30 minučių, tiesiog patikra bus vykdoma greičiau. Galbūt kažkoks procentas automobilių, kurie nekels jokio įtarimo bus praleidžiami neįvykdžius jų patikros. Bus pasirinktinai tikrinamas transportas. Tikrai didžiulis prašymas keliausiantiems ir turintiems tam teisinį pagrindą žmonėms, su savimi turėti reikiamus dokumentus. Jeigu keliauja, kur turi nekilnojamojo turto, reikia turėti registro išrašą, užtenka turėti dokumento nuotrauką telefone“, – pasakoja A. Paulauskas.

Pareigūnai tikrins ir kurortus: žmonės turės pagrįsti buvimo priežastį Pareigūnas atkreipia dėmesį ir į tai, kad net ir prasmukę pro kontrolės punktus asmenys gali sulaukti policijos pareigūnų dėmesio. „Prieš ilguosius savaitgalius didžiausias srautas yra iš didmiesčių. Vis tiek žmonės stengiasi patekti į tas kurortines vietas.

Kalbant apie kurortinius miestelius yra visai kita tendencija.

Stebimas srautas, kuris bando patekti į tas kurortines vietas

Mūsų pareigūnai kurortiniuose miesteliuose, dažnu atveju lankytinose vietose, tiesiog vietoje pamatę, kad žmonės atvyko, prisistato, prieina ir paprašo pagrįsti, kodėl jie čia yra, kokiu pagrindu atvyko iš kokios savivaldybės ir įvertina ar jie čia yra teisėtai.

Atsakomybė yra numatyta už keliavimą tarp savivaldybių ir nėra būtina sulaikyti žmogų, kažkur ant sienos savivaldybių, „ant ribos“. Jei žmogus yra kitoje savivaldybėje sulaikomas ir identifikuojama, kad jis neteisėtai prieš kelias dienas ar tą pačią dieną kirto savivaldybės ribą ir pateko į kitą savivaldybę, tai yra traktuojama kaip pažeidimas“, – teigia A. Paulauskas.

Anot generalinio komisaro pavaduotojo, patruliai, ypač šventinį savaitgalį, nevengs apsilankyti ir prekybos vietose, siekdami užtikrinti karantino reikalavimų laikymąsi. A. Paulauskas sako, kad pareigūnai matydami, kad prekybos centras pats užtikrina, kad klientai dėvi kaukes bei laikosi atstumų, policininkų vizito parduotuvėje gali ir nesulaukti. „Iš tiesų orientuojamės į proaktyvią veiklą ir ne tik reaguojame į pranešimus, bet ir stebime situaciją.

Geriausiai iliustruoja tai, kaip prekybos centrai, parduotuvės, organizuoja patekimą į prekybos centrus. Jeigu matoma, kad stovi apsaugos darbuotojas ar kitas administracijos darbuotojas, kuris akivaizdžiai matosi riboja patekimą, tikrina ar įeinantys dėvi kaukes ir panašiai, policijai jau nebereikia kištis. Bet ten, kur matome, kad patekimas yra visiškai nekontroliuojamas ir laisvas ir niekas nežiūri ar užeinantys pirkėjai dėvi kaukes, tuomet jau policija užeina į vidų ir pasižiūri ar prekybos vietoje yra viskas tvarkoje“, – atvirauja A. Paulauskas.

Patikros vyksta ir traukiniuose Ketvirtadienį spaudos konferencijos metu traukinių kontrolės priemonę pristatė Vilniaus miesto trečiojo policijos komisariato viršininkas Donaldas Dubaka.

Jo manymu Velykų savaitgalis pasižymės dideliais gyventojų srautais. Keleiviams, neturintiems reikiamų dokumentų gali būti skiriama administracinė teisena, vertinamos aplinkybės. Jeigu pasitvirtins pažeidimas – bus taikytos administracinio poveikio priemonės, o jei ne – teisena nutraukiama. Pasak D. Dubakos, kiekvienas atvejis bus vertinamas atskirai.

Tv3.lt primena, jog nuo 2021 m. kovo 27 d. 00:00 val. iki 2021 m. balandžio 6 d. 24:00 val. Lietuvos Respublikos teritorijoje ribojamas asmenų judėjimas tarp savivaldybių. Judėjimas leidžiamas tik tarp besiribojančių Alytaus miesto ir rajono, Kauno miesto ir rajono, Klaipėdos miesto ir rajono, Panevėžio miesto ir rajono, Šiaulių miesto ir rajono, Vilniaus miesto ir rajono savivaldybių. Išimtys taikomos kai asmenys vyksta į savivaldybę, kurioje gyvena; kai į kitą savivaldybę vyksta dėl artimųjų giminaičių mirties. Taip pat judėjimas neribojamas, kuomet asmuo tarp savivaldybių juda darbo reikalais, dėl sveikatos priežiūros paslaugų arba keliauja į tarptautinius keleivių maršrutus oro, jūrų uostus, autobusų stotis ar iš jų.

Keliauti leidžiama ir dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykimas į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtinas. Ribojimas netaikomas vienos šeimos ar vieno namų ūkio nariams, vykstantiems į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje jie turi nekilnojamojo turto.


Rekomenduojami video