Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Planuoja statyti paminklą Lietuvos ūkininkui

Skinasi kelią idėja Panevėžio rajone pastatyti skulptūrą, skirtą visos Lietuvos žemdirbiams. Panevėžio krašto gyventojų apklausa atskleidė, kad tokiai skulptūrai tinkamiausia vieta būtų Upytėje.

Rajono savivaldybės Žemės ūkio skyriaus vedėjos Zitos Bakanienės teigimu, dar gruodžio viduryje vykusiame Tarybos posėdyje grupė politikų kreipėsi į merą Povilą Žagunį siūlydami statyti tokią skulptūrą. Buvo prašoma sudaryti organizacinį komitetą skulptūros vietai parinkti, projektavimui, idėjos įgyvendinimui. Pasak Z. Bakanienės, tokio žemdirbystės įamžinimo idėja rajone sklando jau ne vienerius metus ir laikas nuo laiko prie jos grįžtama.

Rengė apklausą

 Kovą Savivaldybė surengė apklausą, kurioje daugiausia dalyvavo Panevėžio rajono ūkininkai ir dirbantieji žemės ūkyje. Respondentai siūlė skulptūrą statyti prie Smilgių etnografinės sodybos, taip pat kur nors šalia rajoną kertančios „Via Baltica“ magistralės arba prie rajono Savivaldybės Vasario 16-osios gatvėje, Panevėžyje. Tačiau daugiausia siūlyta statyti Upytėje.

 Tačiau daugiausia siūlyta statyti Upytėje. Dėl konkrečios vietos joje, pasak Z. Bakanienės, spręs jau sudarytas specialus organizacinis komitetas. Kai kas pasiūlymuose minėjo skulptūrą matantys šalia Upytės tradicinių amatų centro arba šalia Linų muziejaus Stultiškių kaime – maždaug už poros kilometrų nuo Upytės. Digital Matter icon Šios idėjos įgyvendinimą turės tęsti jau nauja Savivaldybės taryba. Pasak Z. Bakanienės, kiek kainuotų skulptūra, kaip ji atrodytų ir kada atsirastų, kol kas nežinoma. Be to, parinkus konkrečią vietą, reikės tvarkyti ir žemės dokumentus.

Paminklas milijonajam hektarui

 Į Panevėžio rajono lankytinų gamtos ir paveldo objektų maršrutą jau yra įtrauktas vienas savotiškai su žemdirbyste susijęs paminklas. Vos už kilometro nuo Ramygalos stūkso paminklinis akmuo, skirtas milijonajam Lietuvoje nusausintam hektarui. Rajono turima medžiaga liudija, kad 1949 metais buvusi įkurta Panevėžio melioracijos valdyba – seniausia Lietuvoje.

Tikėtina, kad įvertinus krašto melioratorių nuopelnus, šalia Ramygalos 1970 metais ir pastatytas šis akmuo. Atidengti šio dar ir šiandien saugomo laukų riedulio tuomet į Panevėžio rajoną atvyko pats Lietuvos komunistų partijos centro komiteto pirmasis sekretorius Antanas Sniečkus. Z. Bakanienės teigimu, vieta nuošalesnė, tad paminklas nėra labai lankomas. O Ėriškiuose, prie kelio į Barklainius, stovi paminklas ir patiems melioratoriams.

Šalies žemdirbiams

 Planuojama statyti skulptūra neatsitiktinai pavadinta „Lietuvos žemdirbiui“. Pasak Z. Bakanienės, žemdirbio sąvoka labai plati ir apimanti daug sričių – ir sodininką, ir bitininką, ir melioratorių. „Skulptūra bus dedikuota ne Panevėžio rajono žemdirbiui, ne Upytės bitininkui ar panašiai. Pasirinktas visų interesus atspindintis pavadinimas – ji bus skirta visos Lietuvos žemdirbiui“, – aiškino Žemės ūkio skyriaus vedėja. Jos nuomone, tokiam įamžinimui Panevėžio rajonas itin tinkamas. Jau daug metų čia deklaruojami didžiausi pasėlių plotai, auginamų kiaulių skaičius – irgi vienas didžiausių šalyje.
Rekomenduojami video