Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pavojus kelyje – migruojantys stumbrai

Lietuvos automobilių kelių direkcija praėjusios savaitės pabaigoje pranešė apie vairuotojams pavojingą reiškinį – prasidėjusią stumbrų migraciją. Buvo pranešta, kad stumbrai pavojingai migruoja visai šalia autostrados ir bet kada gali kirsti kelią. Vairuotojai, važiuojantys pro Aristavos kaimą, turėtų išlikti budrūs, nes šio laukinio žvėries ir automobilio susidūrimas gali būti mirtinas tiek gyvūnui, tiek žmogui.

Išsiuntė pranešimą

„Šalia magistralinio kelio A8 Panevėžys–Aristava–Sitkūnai ruožo nuo 53 iki 54 km, ties Aristava, migruoja stumbrų banda, gyvūnai gali išbėgti ir į kelią, todėl vairuotojų prašome būti dėmesingais“, – tokį pranešimą praėjusį penktadienį išplatino Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Direkcija taip pat įspėjo, kad stumbrų migracija šiomis dienomis yra ypač aktyvi, todėl vairuotojai turėtų išlikti budrūs tiek dieną, tiek naktį, kai važiuoja šiuo kelio ruožu.

Perbėgo ne kartą

Ties Aristavos kaimu šiuo metu ganosi bemaž šimto stumbrų banda. Pasak vietos ūkininkų, kurie geriausiai mato ir seka jų migraciją, stumbrai magistralę yra kirtę jau ne vieną kartą.

„Čia vaikšto apie 80 stumbrų banda. Dar tokia pati banda yra kiek tolėliau, o kitoje pusėje autostrados ganosi kiek mažesnė, pusšimčio gyvūnų, banda. Esu matęs kaip stumbrai kerta kelią. Jūs tik įsivaizduokit, kaip tokia banda šių milžinų eitų per kelią rūko metu, o tuo metu važiuotų autobusas su vaikais. Iki nelaimės čia tik vienas žingsnis. Labai gaila, kad iki šiol nesiimta jokių veiksmų šiuo klausimu“, – nusivylimo neslėpė Kėdainių rajono ūkininkas Rimantas Žebarauskas.

Žingsnis iki nelaimės

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Apsaugos ir tvarkymo skyriaus vyr. specialistas Laimutis Budrys sakė, kad šalia „Via Baltica“ magistralės kartais pasirodantys stumbrai kada nors išties gali sukelti tragediją.

„Kiekvienas gamtininkas pasakys, kad stumbras – miško gyvūnas. Jam ne vieta gyventi žemės ūkio pasėliuose ar šalia gyvenviečių. Susidarė tokia situacija, kai nori nenori tenka imtis veiksmų“, – teigė specialistas.

Pasak L. Budrio, siekiama sugaudyti dabar laisvėje gyvenančius stumbrus, juos perkelti į naujai statomą adaptacinį aptvarą Dainavos girioje ir iš ten galiausiai paleisti į laisvę tikintis, kad jie taip pat sėkmingai pamėgs tas vietas, kaip pamėgo Vidurio Lietuvą. Tačiau iki to – dar ilgas kelias.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video