Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Patikroms dėl koronaviruso "Tyla" Ligoninei dovanojo namuką

Biržų ligoninė ruošiasi priimti koronavirusu įtariamus pacientus. Šalia Ligoninės Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus, lauke, pastatytas namukas, kurį padovanojo bendrovė "Tyla". Namuke bus tikrinami koronavirusu įtariami pacientai, taip išvengiant jų lankymosi Ligoninės patalpose ir viruso platinimo. Prisidėti įsigyjant respiratorių pasisiūlė ūkininkė Vaidutė Stankevičienė.

Ligoninės direktorius gydytojas Petras Bimba "Biržiečių žodžiui" sakė, jog namukas pastatytas šiandien, tai yra antradienį. Jame elektrą įvedinėjo Ligoninės darbininkai. Čia taip pat bus pastatytas šildytuvas. P. Bimba sakė, jog Ligoninė prieš tai buvo pastačiusi karių paskolintą palapinę, bet ji šiomis sąlygomis nelabai tiko. Palapinė tiktų šiltuoju metų laiku. Namuką bus patogiau dezinfekuoti, jis nedidelis.

Kaip bus teikiama pagalba lauke įrengtame namuke? Anot P. Bimbos, jie žmogus į medikus kreipėsi  grįžęs iš užsienio ar kontaktavęs su užsikrėtusiuoju, jei jis karščiuoja, kosti, pasireiškę kiti koronavirusui būdingi simptomai, jis bus nukreipiamas į namelį ir ten lauks mediko. Medikas pacientą apžiūrės su apsauginėmis priemonėmis. Anot, P. Bimbos, tai bus tam tikras atrankos punktas. Jei žmogui bus įtariamas koronavirusas, jis bus vežamas į Panevėžio infekcinę ligoninę. Jei žmogus nepateks į rizikos grupę, medikai bus priversti jį išleisti gydytis namo su šeimos daktaro priežiūra. Testų, koronavirusui nustatyti, Biržų ligoninė neturi. Tą galės padaryti tik Panevėžio medikai. Po apžiūros, namukas bus dezinfekuojamas.

Ar Biržų medikai turi apsaugos priemonių, su kuriomis apžiūrės įtariamus koronavirusu užsikrėtusius žmones? P. Bimba "Biržiečių žodžiui" sakė, jog šiuo metu Ligoninė turi 5 apsauginius kostiumus ir dar 15 turi gauti artimiausiu metu.

P. Bimba sakė, jog Ligoninė turi ir respiratorių, tikisi jų gauti ir daugiau.

– Maloniai nustebino ūkininkė Vaidutė Stankevičienė, kuri paskambino į Ligoninę ir pasiūlė prisidėti įsigyjant respiratorius. Džiugina, jog tokiu sudėtingu metu visuomenėje atsiranda tokių supratingų ir geranoriškų žmonių, – sakė Ligoninės direktorius.

P. Bimba sakė, jog iš Biržų į Panevėžį jau buvo vežama viena pacientė, grįžusi iš užsienio, kuriai įtartas koronavirusas. Ji buvo paimta iš namų ir į Panevėžio gydymo įstaigą išvežta Poliklinikos greitosios pagalbos automobiliu. Laimė, atlikus tyrimus, moteriai koronavirusas nebuvo patvirtintas.

Biržų ligoninė taip pat ruošiasi savo patalpose priimti užsikrėtusius žmones. Ligoninės direktorius svarsto, kurį Ligoninės skyrių izoliuoti ir pritaikyti koronavirusu užsikrėtusiems pacientams.

– Būtų gerai, kad to nereikėtų, bet ar pavyks išvengti, abejoju, – kalbėjo P. Bimba.

 

Edita MIKELIONIENĖ

Rekomenduojami video