Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Pasiklydusi senolė mišku nuėjo dvylika kilometrų

Garbaus amžiaus žmonės labai drąsūs. Jie veržiasi į mišką grybauti ir riešutauti. Senoliai bei jų artimieji dažnai neįvertina galimybių orientuotis mažai pažįstamoje aplinkoje.

Vienas girininkas praėjusią savaitę Biržų girioje išvydo klaidžiojančią per 80 metų senolę. Ji sakė atvažiavusi grybauti su dukra. Išėjusi į kelią, o nei dukros, nei jos automobilio neradusi.

Girininkas moteriai patarė į mišką nebelįsti ir būti vienoje vietoje, o ateityje geriau namie žiūrėti serialus ar megzti, bet ne grybauti.

Po kurio laiko atvažiavęs į tą pačią vietą miškininkas moters neberado, tad spėjo, kad ją susirado artimieji.

Panaši situacija nutiko praėjusį sekmadienį.

Į policiją 19 valandą kreipėsi Semeniškių kaime gyvenantis vyras. Jis pranešė, kad su 1936 metais gimusia motina į Iškonių kaime esantį mišką apie pietus atvyko grybauti. Deja, motina pasimetė.

Vyras keturias valandas motinos ieškojo savo jėgomis. Pamatęs, kad artėja vakaras ir kad reikia didesnių pajėgų paieškoms, kreipėsi į policiją.

Policijos pareigūnai į pagalbą iš namų pakvietė išeiginę dieną turėjusius darbuotojus, policijos rėmėjus. Iš Panevėžio buvo iškviestas kinologas – juk pirmosios valandos dingus žmogui yra labai svarbios ir yra didesnė tikimybė jį surasti. Paieškai naudoti ir termovizoriai.

Deja, paieškos buvo bevaisės. Jas trukdė tai, jog greitai sutemo.

Gelbėtojai lengviau atsikvėpė pirmadienio naktį, 0.30 valandą. Galvokų kaime gyvenantys žmonės policijai pranešė, kad pas juos atėjo sušalusi ir pavargusi senolė.

Moteris į pamiškę išėjo ir artimiausią sodybą surado už dvylikos kilometrų nuo tos vietos, kur išsiskyrė su sūnumi...

Jurgita Morkūnienė

Biržų krašti laikraštis "Šiaurės rytai"

Rekomenduojami video