Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Ožkų parade ieškojo kavalieriaus

649-erių metų gimtadienį švenčianti Ramygala po metų pertraukos vėl visus sukvietė į jau tradicija tapusį ožkų paradą. Net devynios raguotosios varžėsi, kuri gražiausia ir verčiausia žavaus jaunikaičio. Išrinkti pačią gražiausią ožkelę buvo ne tokia ir lengva užduotis – užsispyrėlės pasipuošusios viena už kitą gražiau ir ant podiumo vaikščiojo kaip tikros princesės.

O kaip kitaip, jeigu nugalėtojos laukė iš vytelių pinta karūna ir jaunikaitis. Tiesa, ne gyvas, o – stiklinis. Kaip pasakojo Ramygalos kultūros centro direktorė Loreta Kubiliūnienė, jau devintąjį kartą vykstantis ožkų paradas kasmet sutraukia daugybę žiūrovų, o ir pačių dalyvių daugėja. Nors, kaip pripažįsta organizatoriai, į konkursą atvežti raguotąsias nėra taip paprasta. „Didesnė dalis dalyvių vietinės, jau šio konkurso senbuvės, tačiau sulaukėme ir naujų gražuolių iš Panevėžio ir Kėdainių rajonų.

Tarp ožkelių turime ir vieną ožiuką, kurio ir vardas Ožiukas“, – pasakojo L. Kubiliūnienė. Šių metų tema – piršlybos. Šventės organizatoriai užsispyrėles ožkeles bandė įpiršti žaviam kavalieriui. Tiesa, piršliai damoms rodė tik visų išgirtojo jaunikaičio portretą, pats kavalierius liko kažkur toli už jūrų marių laukti savo išrinktosios.

Šventės organizatorių nuotr.

Visos ožkelės turėjo grakščiai užlipti į sceną ir pavaikščioti podiumu, pademonstruoti madas. O žiūrovai tikrai turėjo kur paganyti akis – vienos jaunamartės buvo apsikaišiusios žolynais, kitos – spalvingais aprėdais. „Tikrai nematuosime ožkų kojų ar liemens laibumo, užteks, kad užsispyrėlės grakščiai pasisukios scenoje.

Juk čia tik žaidimas, o ožkelės ne kokie cirko gyvūnai. Jau ant scenos atvesti užsispyrėlę ožką yra iššūkis. Nors žiūrint į visas dalyves atrodo, kad jos dresuotos – tokios geros ir draugiškos“, – šypsosi L. Kubiliūnienė.

Šventė dvi dienas

Po beveik dviejų valandų trukusio grožio konkurso komisija nusprendė, kad šiemet iš vytelių pintos tautodailininkės Danutės Ulienės karūnos verčiausia iš Kėdainių rajono, Aristavos pirmą kartą atvykusi dviejų metų Ambrozija ir jos šeimininkė Sandra Barauskaitė-Imenavičienė.

Nors moteris augina kelių veislių ožkas, į grožio konkursą atvežė Anglų nubijos gražuolę, kuri visus sužavėjo savo romumu, elegancija ir grožiu. Iš nugalėtojos ir komisija sulaukė dovanų – skanaus naminio ožkos sūrio. Nors karūna buvo viena, be apdovanojimų neliko nė viena ožka – buvo renkama elegantiškiausia, fotogeniškiausia, daugiausia publikos simpatijų pelniusi ožka bei kitos nominacijos. Organizatoriai džiaugiasi, kad kasmet auga ne tik žiūrovų skaičius, bet ir ožkų augintojų visoje Panevėžio apskrityje.

Anot L. Kubiliūnienės, ožkos auginamos ne tik dėl vertingo pieno, bet ir todėl, kad jos puikios kompanionės. Nors kartais būna užsispyrusios, tačiau draugiškos ir mielos. Šiemet šventėje dalyvavo ir retesnių veislių raguotosios. „Jeigu šeimininkai savo augintinėms duoda vardus, o jie išties originalūs – Gilė, Sachara, Liepa, Įvairė, Ambrozija, jau rodo, kad gyvūnai yra mylimi kaip tikri šeimos nariai.

Tad komisija vertino ne tik ožkų grožį ir eleganciją, bet ir jų bičiulystę su savo šeimininku“, – sakė L. Kubiliūnienė. Dvi dienas trukusią Ramygalos miesto šventę vainikavo koncertas su Renata ir Deiviu Norvilais bei kitais atlikėjais. Šventinę nuotaiką dovanojo šokio ir ugnies grupė „Fenix“.

Lina Drąseikaitė

www.sekunde.lt

Rekomenduojami video