Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Nuostolingoje valstybės įmonėje – įspūdingi atlyginimai: vadovas traukiasi

Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centre (ŽŪIKVC) kai kuriems specialistams mokėti atlyginimai keleriopai viršija rinkoje siūlomą darbo užmokestį, nors įmonė yra sukaupusi kelis milijonus siekiantį nuostolį. Žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui pareikalavus pasiaiškinti dėl susidariusios situacijos, savo pareigas paliko įmonės generalinis direktorius Sigitas Puodžiukas.

„Kai įmonėje kai kuriems darbuotojams mokamas net iki 18 tūkst. eurų vidutiniškai per mėnesį siekiantis atlyginimas, klesti nepotizmo apraiškos. Įmonė grimzta į vis didesnius nuostolius ir neturi plano, kaip padėtį taisyti, tad jos vadovas privalo trauktis.

Tikimės, kad naujas vadovas, kurio atranka bus paskelbta netrukus, turės viziją, kaip itin svarbias funkcijas atliekančioje įmonėje užtikrinti skaidrumą ir tvarius finansinius rezultatus“, – sako žemės ūkio ministras K. Navickas.

ŽŪIKVC yra valstybės įmonė, įsteigta užtikrinti efektyvų Žemės ūkio ministerijos reguliavimo srities registrų ir informacinių sistemų veikimą, dalyvauja paramos žemės ūkiui ir kaimo plėtrai administravimo sistemos kūrimo procesuose. Įmonė teikia operatyvią, apibendrintą informaciją valstybės ir savivaldybių institucijoms, socialiniams partneriams žemės, maisto ūkio, kaimo plėtros ir žuvininkystės srityse.

Rimtų abejonių dėl įmonės vadovybės priimamų sprendimų pagrįstumo ir atitikimo valstybės interesams kilo naujajai birželį patvirtintai bendrovės valdybai, kurios daugumą sudaro nepriklausomi nariai.

Valdybai nerimą kelia tai, kad įmonė dirba nuostolingai ir nesitiki pasiekti 2021 m. su ministerija suderintų finansinių rodiklių, bet plano, kaip situaciją suvaldyti, neturi. Be to, atskiriems darbuotojams mokami atlyginimai visiškai neatitinka rinkos sąlygų, pavyzdžiui, vieno darbuotojo vidutinis mėnesinis darbo užmokestis su priedais siekė 18 tūkst. eurų.

Įmonės valdyba pastebi, kad įmonėje yra daug darbuotojų, tarpusavyje susijusių giminystės ryšiais. Be to, joje įdarbinta nemažai žmonių, susijusių su Žemės ūkio ministerijos darbuotojais. Ne visi darbuotojai tinkamai deklaruoja interesus. Tai kelia rimtų abejonių, ar įmonėje tinkamai veikia vidaus kontrolės sistemos.

Vadovybė nesiėmė realių veiksmų dėl valdybos raginimų ieškoti veiklos efektyvumo įmonės viduje. Be to, įmonės projektų įgyvendinimo praktika yra orientuota į siauros suinteresuotos grupės finansinių poreikių tenkinimą ir didina įmonės nuostolius.

Paskyrus laikiną vadovą, valdyba artimiausiame posėdyje inicijuos išsamų Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro vidaus auditą.

Rekomenduojami video