Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Neįprasti biržietės pomėgiai – akmenys ir ąsotėliai

Biržų miesto pakraštyje, Partizanų gatvėje, gyvenanti Rena Uldukienė puoselėja grožį ir nesiliauja stebinusi. Ji akmeniui suteikia gyvastį, kuris traukia akį ir širdį. „Negaliu ramiai praeiti pro įdomesnį akmenį, nešuosi jį į namus“,- šypsosi biržietė.

Žavesys akmenimis

Renos gyvenime meilė akmenims atsirado maždaug prieš dvidešimt metų. Moteris pasakojo, kad pamačiusi šalikelėje gulintį gražų akmenį, paprašo vairuotojo stoti (pati ji nevairuoja) ir pasiima radinį. Kiek tokių paklydėlių yra namuose? Patikina, jog – daug. Moters kiemas nusėtas akmenimis. Iš jų sudėlioti įvairūs gyvūnai, šviestuvai, šulinėlis...

„Man labai padeda kaimynai. Jei reikia kokį vyriškesnį darbą atlikti, visada talkina. Juk skylės akmenyje pati neišgręšiu“,- sako Rena. Pats pirmasis akmuo, atkeliavęs į jos kiemą, buvo iš palatvės. „Nemunėlio Radviliškyje yra mano tėviškė. Pirmojo akmens gabenimui į namus teko samdyti automobilį“,- prisimena biržietė. Anot jos, jei kiemas būtų didesnis, tai ji naujų gražuolių akmenų vis dar dairytųsi.

Pasirūpina ir valstybinės žemės ploteliu

Kitoje nuosavos sodybos kelio pusėje – garažai. Kadangi ne visi žmonės puoselėja aplinką, tame žemės sklype esantis parkelis kadaise buvo užverstas šiukšlėmis. Tačiau neapsikentusi Rena ėmėsi iniciatyvos ir sukūrė niekuo kitiems parkeliams nenusileidžiantį ramybės kampelį, apsuptą akmenų skulptūromis. „Seniūnija visada noriai padeda, juk tai – valstybinė žemė. Duoda maišų lapams, o aš sutvarkau. Prasidėjo lapų grėbimas, kuris tęsis iki vėlyvo rudens. Gal jie mane ir keikia, kai reikia tiek lapų išvežti, bet juk visi norime tvarkingos aplinkos, todėl ir reikia tvarkytis“,- sakė Rena.

Su šypsena

Įvažiavimą į garažus puošia didžiulio akmens šypsena. Tai – kaimynės idėja. Moteris prisimena, kad geriausias akmenų „medžioklės“ metas buvo tada, kai kasė trasas nuotekų tinklams. „Vyrai tiesiog vertė akmenis iš žemių, o aš jų prašiau neišmesti“,- sakė biržietė.

Visą gyvenimą pašte dirbusi ir pensinio amžiaus sulaukusi moteris nenuobodžiauja. „Galiu ir kitiems patarti – tik nesustokite. Reikia domėtis, imtis mylimos veiklos. Kolekcionavimas tikrai padeda neleisti laiko liūdnai. Tada reikia juk galvoti, ieškoti“,- teigė moteris.

Be akmenų, ji prieš trejus metus rado naują hobį – ąsotėlius. „Turėjau kelis, tačiau norėjau daugiau. Dabar jų turiu jau daugiau nei tris šimtus ir tokių skirtingų, kad sunku apibūdinti. Jeigu kas vyksta į kelionę, žino, ką parvežti man lauktuvių“,- pasakojo biržietė R. Uldukienė.

Žaneta KATKŪNAITĖ

Rekomenduojami video