Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Moteriškus kailinius iš vilko kailio internete pardavinėjęs Biržų gyventojas įkliuvo pareigūnams

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai radę skelbimą internete, sulaikė asmenį, prekiavusį saugomos rūšies laukinio gyvūno – pilkojo vilko kailio moteriškais kailiniais.

Aplinkos apsaugos departamento Panevėžio valdybos Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, vykdydami nuolatinę Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklių reikalavimų užtikrinimo kontrolę, viename skelbimų portale pastebėjo skelbimą, kad Biržuose gyvenantis asmuo siūlo įsigyti iš saugomos rūšies laukinio gyvūno – pilkojo vilko kailio pasiūtus moteriškus kailinius.

Pasitelkus į pagalbą Panevėžio valdyboje dirbančias koleges, buvo susisiekta skelbime nurodytu telefono numeriu. Pasakius, kad prie skelbimo pridėtose nuotraukose ir prekės aprašyme pateikta informacija tenkina, sutarta, kad kailinių paimti atvyks ir už prekę atsiskaitys biržietis „pirkėjos“ draugas.

Pilkasis vilkas įrašytas į Tarybos Reglamento (EB) Nr. 338/97 „Dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą“ A–C priedus.

Neturint atskiro Aplinkos apsaugos agentūros leidimo, šiais gyvūnais, jų dalimis ar gaminiais iš jų prekiauti draudžiama. Todėl sutartu laiku nežymėtu automobiliu atvykę Panevėžio gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, apžiūrėję kailinius, iš piniginės ištraukė ne prašomą pinigų sumą, o tarnybinį pažymėjimą. Asmeniui surašytas administracinio nusižengimo protokolas, gresia 300 eurų siekianti bauda. Parduoti bandyti kailiniai paimti ir bus konfiskuoti.

Taip pat skaitykite: Stirniuką sodyboje grandine prirakinęs vyras – žinomas brakonierius: teisinosi, kad gelbėjo nuo šalčio Utenos rajone taurųjį elnią nušovęs brakonierius auką išdarinėjo pakabinęs ant obels .

Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galite pranešti elektronine sistema https://aakis.am.lt/. Apie skubaus reagavimo reikalaujančius įvykius praneškite telefonu 112 arba AAD Pranešimų priėmimo tarnybos telefonu (8 5) 273 2995.

Rekomenduojami video