Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Miegėnus puošia gėlynai

Pravažiavę kokį miestelį, kaimelį ar gyvenvietę visada susidarome apie jį pirmą įspūdį. Kiekvienas kraštas kažkuo išsiskiria, kažkuo yra įdomus. Štai Kėdainių rajono Gudžiūnų seniūnijos Miegėnų kaimas išsiskiria nepriekaištingai sutvarkytomis kaimo žaliosiomis zonomis bei išpuoselėtais ir kruopščiai prižiūrimais gėlynais. 

Seniūnijos inciatyva

Važiuojant pagrindine Miegėnų gatve į akis krinta kaimo centre pastatytas stogastulpis su aplink jį pasodintomis gėlės. Dėmesį patraukia kruopščiai sutvarkytos žaliosios zonos, nepriekaištingai nušienauta ir prižiūrima veja. 

Beje, šiame kaime gėlynų yra ne vienas ir ne du. Gėlynai išsidėstę palei pagrindinę kaimo gatvę ir išties yra labai puošnūs. 

„Jau ne vienerius metus gėlynai Miegėnuose įrenginėjami Gudžiūnų seniūnijos iniciatyva, žinoma su bendruomenių pritarimu. 

Gėles perka ir jų sodinimu rūpinasi seniūnijos darbuotojai kiekvieną pavasarį“, – džiaugėsi vietos bendruomenės vadovė Vijolė Juknienė.

Puošia visą seniūniją

V. Juknienė sako, kad gėlės puošia ne tik Miegėnus, bet ir kitus Gudžiūnų seniūnijos kaimus. Gal kitur gėlynai nelabai krinta į akis, o štai Miegėnuose jie išties traukia akį.

„Gėlynai džiugina ne tik Miegėnus, bet ir kitas Gudžiūnų seniūnijos gyvenvietes – Devynduonius, Vikaičius, be abejo, ir seniūnijos centrą – Gudžiūnų miestelį“, – informavo pirmininkė.

Džiuginanti inciatyva

V. Juknienė sako, kad gėlynais Gudžiūnų seniūnija išsiskirdavo visada, mat tai būdavo vienas iš  seniūnijos prioritetų. Juk kiekvienam mieliau gyventi gražiame, jaukiame ir gėlių žiedų apsuptame kaime. 

„Ankstesniais metais pas mus gyvenvietėje gėlynų buvo dar daugiau. Tačiau šiemet pasitarę, nusprendėme jų šiek tiek sumažinti, tačiau nupirkti dekoratyvinių daugiamečių krūmų, o kitą dalį gėlynų apsodinti žydinčiomis palergonijomis. 

Džiaugiamės gražia seniūnijos seniūno iniciatyva, kuri džiugina seniūnijos bendruomenių gyventojų akį ir širdį“, – apibendrino V. Juknienė.

Rekomenduojami video