Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Meška pasuko Kėdainių link

Vidurio Lietuvoje, Raseinių krašte, pastebėti meškos pėdsakai. Vietos medžiotojų teigimu, rudoji nužingsniavo ne kur kitur, o Kėdainių krašto link. Tiesa, ar ji ateis iki mūsų krašto – neaišku, mat meškos keliai, pasak medžiotojų, tikrai sunkiai prognozuojami.

Aptiko medžiotojai

Meškos pėdsakus laukuose aptiko Raseinių krašto „Pagojuko“ medžiotojų klubo medžiotojai, praėjusią savaitę apžiūrinėję savo medžioklės plotus.

„Pėdsakus aptiko Ilgižių ūkininkas, medžiotojas Gintautas Ramanauskas, o kadangi jis neturėjo kuo nufotografuoti, pasikvietė kitus to klubo medžiotojus“, – „Rinkos aikštei“ paaiškino medžiotojas Gediminas Žiūkas.

Pirmąkart Raseiniuose

Medžiotojai pasakojo, kad Raseinių krašte rudoji dar niekada nebuvo apsilankiusi. Jie spėjo, kad ji atklydo iš Latvijos. O į Raseinius atžingsniavo nuo Šiaulių pusės.

„Belieka pasidžiaugti, kad ir Raseinių rajoną ne tik vilkai, bet lyg ir meškiukai jau lanko. Kaip ne kaip – sensacija! Kiek prisimenu, Raseinių rajone meškiukų stebėta dar nebuvo.

Iš tiesų, mano nuomone, ten vaikščiojo kojų 3 ar 4 metų meškiukas, nes meškos auga ir bręsta gana lėtai“, – dėstė Raseinių krašto medžiotojas.

Kėdainių link

Vietos medžiotojai bandė sekti meškos pėdsakais, tačiau nelabai sėkmingai. Jų teigimu, meška nužingsniavo vidurio Lietuvos link. Galbūt ji apsilankys ir Kėdainių krašte?

„Meškiuko pėdsakai buvo užfiksuoti vidurdieny, nors pėdsakai lyg ir ne per „šviežiausi“, bet matosi, kad meškutis nukeliavo Kėdainių kryptimi“, – patikino G. Žiūkas.

Užklydo iš Latvijos?

Medžiotojų duomenimis, meškos yra paplitusios Eurazijos, šiaurės Amerikos miškų ir iš dalies miškatundrių zonose ir kalnuose.

Dažniausi porūšiai yra Eurazijos rudasis lokys ir grizlis, gyvenantys Europoje, Azijoje, Šiaurės Amerikoje. Daugelyje Europos šalių (išskyrus šiaurinę Rusijos dalį) išnykusi rūšis arba išlikusios tik nedidelės atskiros populiacijos, dažniausiai kalnuose.

Nuolatos gyvena Latvijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje. Lietuvoje meška išnykusi XIX a. antroje pusėje, dabar nuolatos negyvena.

Per pastaruosius 3 ar 4 dešimtmečius pavienės užklydusios meškos buvo pastebėtos Biržų, Panevėžio, Ukmergės, Utenos, Ignalinos, Alytaus, Švenčionių, Varėnos, Vilniaus, Jurbarko rajonuose.

Rekomenduojami video