Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kiaušiniais teks pasirūpinti iš anksto: prekybos tinklai per Velykas nedirbs

Iki Velykų liko trys savaitės. Todėl pagrindiniai šalies prekybos tinklai jau praneša, kaip dirbs šventinėmis dienomis – įspėja prekėmis pasirūpinti iš anksto.

Kai kuriomis Velykų savaitgalio dienomis parduotuvių darbo laikas trumpės, o šventinį sekmadienį prekybos tinklai praneša durų neatversiantys visoje Lietuvoje. Pirmąją Velykų dieną – nedirbs Prekybos tinklas „Iki“ praneša pirmąją Velykų dieną – sekmadienį – nedirbsiantys, o kitomis šventinio savaitgalio dienomis tinklo parduotuvės dirbs kaip įprastai. „Norime, kad mūsų visi kolegos pailsėtų, ramiai pabūtų su šeima ir pasitiktų šviesų pavasarį“, – sako prekybos tinklo atstovė žiniasklaidai Vaida Budrienė.

Pirmąją Velykų dieną praneša nedirbsiantis ir „Lidl“ prekybos tinklas. „Turime tradiciją, kad per didžiąsias metų šventes mūsų parduotuvės nedirba, tad ir šiemet pirmąją Velykų dieną visos tinklo parduotuvės nedirbs. Toks sprendimas priimamas jau ketvirtus metus iš eilės, kad visi darbuotojai šventes galėtų praleisti su savo šeimomis“, – sako tinklo atstovė Lina Skersytė.

L. Skersytė prideda, kad darbuotojai į darbą grįš antrąją Velykų dieną ir visos tinklo parduotuvės dirbs įprastu darbo laiku. Velykų sekmadienį jau tradicine nedarbo diena vadina ir prekybos tinklo „Norfa“ atstovas Darius Ryliškis.

„Jau seniai tapo tradicija, kad tinklas per didžiąsias šventes nedirba. Taip ir per šias Velykas – parduotuvės nedirbs. Dieną prieš ir dieną po Velykų parduotuvės dirbs trumpiau – šeštadienį iki 20 val., o pirmadienį nuo 9 iki 21 val.“ – prideda D. Ryliškis. Nuo kovo pailgino darbo laiką Prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvės šiemet per Velykas taip pat nedirbs. „Kaip ir didžioji Lietuvos dalis, ilsėsimės ir skirsime laiką pabūti su artimaisiais, kiek leis karantino sąlygos. Kviečiame pirkėjus į tai atsižvelgti ir kuo anksčiau planuoti šventinius apsipirkimus, kad Velykoms visi pasiruoštume ir patogiai, ir saugiai“, – praneša Jolanta Bivainytė, prekybos tinklo „Maxima“ generalinė direktorė.

Visgi, J. Bivainytės teigimu, jau pirmadienį, antrąją Velykų dieną, parduotuvės dirbs kaip įprastai. Prekybos tinklo generalinė direktorė taip pat atkreipia dėmesį, kad nuo kovo 8 dienos dauguma parduotuvių, kuriose buvo trumpintas darbo laikas, grįžo į įprastą darbo dienos ritmą.

„Darbo laikas yra koreguojamas atsižvelgiant į pirkėjų poreikius, kad žmonės neskubėdami galėtų apsipirkti vėlesnėmis valandomis, kai pirkėjų srautai sumažėja. (…) Kasdien atidžiai stebime situaciją ir, esant poreikiui, keičiame atskirų parduotuvių darbo laikus“, – J. Bivainytę papildo prekybos tinklo komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė.

E. Dapkienė prideda, kad visgi visą parą prieš karantiną Vilniuje ir Kaune veikusios parduotuvės darbo naktimis dar neatnaujins, tačiau jau dirbs iki vidurnakčio. Darbo valandas kovo mėnesį koreguoja ir „Rimi“ parduotuvių tinklas. Tinklo prekybos centrų valdymo vadovės Irinos Miklienės teigimu, dauguma parduotuvių, iki šiol karantino metu dirbusių trumpiau, grįžta dirbti įprastu darbo grafiku ir pirkėjus pasitiks tradicinėmis darbo valandomis.

„Pandemijos metu ne kartą keitėme parduotuvių darbo laiką, atsižvelgdami į pirkėjų srautų pasiskirstymą. Sutrumpintas kai kurių parduotuvių darbo laikas leido perdėlioti darbo grafikus, užtikrinant darbuotojams būtiną poilsį“, – sako I. Miklienė. Visgi I. Miklienės teigimu, 21 „Rimi“ prekybos centras kol kas ir toliau dirbs keliomis valandomis trumpiau. „Tarp jų – kelios parduotuvės Vilniuje, Kaune, po vieną – Klaipėdos rajone, Šiauliuose, Panevėžyje, taip pat – Alytuje, Kaišiadoryse, Utenoje, Ukmergėje, Telšiuose, Jonavoje, Biržuose.

Dėl pratęsto karantino toliau uždarytos lieka express formato parduotuvės Vilniuje, Konstitucijos prospekte, bei Druskininkuose“, – detalizuoja I. Miklienė. Šventinį pavasario savaitgalį, prekybos tinklo atstovės viešiesiems ryšiams Renatos Keršienės teigimu, parduotuvės pirmą Velykų dieną, kaip ir kiti prekybos tinklai, nedirbs, o antrąją Velykų dieną veiks įprastomis kovo mėnesio darbo valandomis.


Rekomenduojami video