Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainiuose užpulta „Šeimos gynimo maršą“ palaikanti šeima

Trečiadienio vakarą Kėdainiuose, vieno prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje buvo užpulta „Šeimos gynimo maršą“ palaikanti jauna kėdainiečių šeima su dviem mažamečiais vaikais.

Nukentėjusieji neabejoja, kad išpuolį patyrė dėl savo pažiūrų, kuriomis pasisako už tradicines šeimos vertybes. Baisiausia, kad šioje situacijoje nukentėjo ne tik jauni tėvai, bet ir smarkiai buvo išgąsdinti jų mažamečiai vaikai, į kuriuos taip pat buvo nukreipta užpuoliko agresija.

Užpuolė automobilių stovėjimo aikštelėje

Į Janušavoje esantį prekybos centrą „Norfa“ apsipirkti atvykusi kėdainiečių šeima su dviem mažamečiais vaikais buvo užpulta apie 19 valandą, kai išėjo iš parduotuvės.

Nukentėjusieji mano, kad jie buvo užpulti, nes jų automobilį puošė vėliavos su Kėdainių herbu bei „Didžiojo šeimos gynimo maršo“ atributika.

Užpuolė iš pasalų

35 metų vyrą ir jo 31-erių žmoną bei du judviejų mažamečius vaikus užpuolė automobilių stovėjimo aikštelėje jų laukęs maždaug dvidešimties metų jaunuolis.

„Jis laukė mūsų lauke. Mes apsipirkę jau sėdome į mašiną, kai jis pribėgo laikydamas rankoje telefoną ir rėkdamas bei filmuodamas, puolė mus plūsti įvairiausias necenzūriniais žodžiais.

Keikė jis mus ir rusiškai, ir lietuviškai, vadino labai baisiais žodžiais.

Ir viskas – tik dėl mūsų automobilį puošiančių vėliavėlių“, – paaiškino išpuolį patyręs vyras.

Mano, kad norėjo išprovokuoti

Kėdainiškių šeima neabejoja, kad juos norėta išprovokuoti ir įvelti į konfliktą, nufilmuoti ir paviešinti bei parodyti kaip agresyvius ir piktus žmones.

„Vaikai išsigando, verkė, o užpuolikas vis šaukė, rėkė.

Visi žmonės atsisuko, žiūrėjo, kas čia darosi.

Užpuolikas viską filmavo ir, neabejoju, norėjo mus išprovokuoti, kad į jo agresiją gindamiesi atsakytume agresija.

Norėjau jį sutramdyti, visų pirma gindamas savo vaikus, bet žinojau, kad bus negerai, tad susivaldžiau.

Šis incidentas parodo, kad tie, kurie yra nusistatę prieš „Šeimų gynimo maršą“, nori parodyti, kad mes esą netolerantiški, nors mes prie jų nelendame, čia jie prie mūsų kabinėjasi, jie mus provokuoja“, – dėstė Kėdainių gyventojas.

Pastebėjo simbolius

Nukentėjusieji teigė, kad ant provokatoriaus mobiliojo telefono, kuriuo jie buvo filmuojami, buvo priklijuotas LGBT lipdukas, todėl jie mano, kad šis jaunuolis atstovauja būtent šiam judėjimui atstovaujančius asmenis.

„Mes nufotografavome jo mašinos numerius. Visus duomenis įsidėmėjome.

Beje, mašina priklausė ne užpuolikui, o vienai mėsinei, nes buvo su įmonės logotipu.

Mes susisiekėme su įmonės direktore. Ji patvirtino, kad tai jau nebe pirmas toks jaunuolio išpuolis prieš šeimų maršo atstovus“, – kalbėjo nukentėjusieji.

Tiria pareigūnai

Netrukus į įvykio vietą atvyko ir daugiau nukentėjusią šeimą palaikančių bičiulių. Tiesa, tuo metu išpuolį surengusio įtariamojo aikštelėje jau nebebuvo, mat iškoneveikęs šeimą jis kaip mat paspruko.

Dėl užpuolimo nukentėjusieji kreipėsi į policiją.

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai priėmė nukentėjusiųjų pareiškimą ir aiškinasi konfliktą.

Manoma, kad išpuolį prieš kėdainiečių šeimą galėjo užfiksuoti ant prekybos centro esančios vaizdo stebėjimo kameros. Įvykis tiriamas.


Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video