Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainiuose – menui neabejingos kūrėjos iš visos Lietuvos

 Pačiame šalies centre, Kėdainių rajone ant Nevėžio upės kranto, nuostabios gamtos apsuptyje esančioje kaimo turizmo sodyboje „Gojaus atgaiva“ praūžė neeilinis, pirmasis, tačiau renginio organizatoriai tikisi, kad ir ne paskutinis Rankdarbių mylėtojų sąskrydis.

Dalijosi patirtimi

„Suvažiavimas buvo įkvepiantis, nes po šalį išsibarstę kūrėjai pamatė ir pažino vieni kitus. Tai – nuostabus laikas, praleistas šaunių, kūrybą ir meną bei rankdarbius mylinčių, energingų ir aktyvių moterų kompanijoje.

Mano nuomone, toks susitikimas – tai ne tik naujų ryšių mezgimas, dalijimasis patirtimi, įkvėpimo ieškojimas, savęs išbandymas ar siekis veikti kartu, bet ir vienas kito turtinimas bei profesinės patirties formavimas“, – mano Rankdarbių mylėtojų sąskrydžio organizatorė Genovaitė Malakauskienė.

Iš viso – 26 dalyvės

Į pirmą kartą organizuotą Rankdarbių mylėtojų sąskrydį sugužėjo net dvidešimt šešios puikiai nusiteikusios ir geros nuotaikos kupinos dalyvės iš visos Lietuvos: Panevėžio, Kauno, Ukmergės, Vilkaviškio, Telšių, Šiaulių, Pasvalio, Kėdainių ir Biržų.

Biržiškių būrys buvo gausiausias. Jų į minėtą renginį atvyko net dešimt.

Rankdarbių mylėtojų sąskrydžio dalyvių darbai.

Rankdarbių mylėtojų sąskrydžio dalyvių darbai.

Apjungė edukacijomis„Pagrindinis tikslas, organizuojant meno mylėtojų sąskrydį, buvo ne tik noras parodyti, pristatyti savo kuriamus darbus, paplepėti ir linksmai praleisti laiką.

Siekdami, kad praleistas laikas būtų kuo naudingesnis ir produktyvesnis, o renginio dalyvės grįžtų kupinos geros nuotaikos, įspūdžių ir naujos patirties, pasibuvimą apjungėme trimis veiklomis: albumėlio (autorė Sonata Stankevičienė iš Šiaulių), kartonažo dėžutės (autorė Vilma Jurevičienė iš Šiaulių) ir foamirano gėlių (autorė Genovaitė Malakauskienė iš Biržų) gaminimo edukacijomis“, – Rankdarbių mylėtojų sąskrydžio pagrindinius tikslus įvardija G. Malakauskienė.

Gilino žinias

Sąskrydžio dalyvės vos per dvi dienas spėjo pagilinti jau turimas kūrybines žinias, prisilietė prie naujų rankdarbių kūrimo technikų ne tik teoriškai, bet ir praktiškai.

„Su viena įdomesne rankdarbių gamyboje naudojama pudravimo technika ir jos procese reikalingais įrankiais sąskrydyje dalyvavusias moteris supažindino UAB „Jurasta“ pardavėja-konsultantė, taip pat rankdarbių kūrėja Eglė.

Visas kūrėjas labai sudomino vienos iš dalyvių, menininkės iš Kauno Estelos Žukauskienės šilko tapymo pamokėlė.

Taip pat buvo be galo smagu stebėti kaip tautodailininkė, Kėdainių krašto muziejaus Tradicinių amatų centro Arnetų name amatininkė Loreta Steponavičienė pynė tautinę juostą“, – apie įsimintiniausias ir daugiausia įspūdžių palikusias veiklas kalba G. Malakauskienė.

Komandinis darbas

Sąskrydžio organizatorės nuomone, labiausiai rankdarbių mylėtojas suartino ir dar artimesnei draugystei paskatino komandinis darbas.

Sąskrydžio dalyvės vos per dvi dienas spėjo pagilinti jau turimas kūrybines žinias, prisilietė prie naujų rankdarbių kūrimo technikų ne tik teoriškai, bet ir praktiškai./Organizatorių nuotr.

Sąskrydžio dalyvės vos per dvi dienas spėjo pagilinti jau turimas kūrybines žinias, prisilietė prie naujų rankdarbių kūrimo technikų ne tik teoriškai, bet ir praktiškai./Organizatorių nuotr.

„Gausus būrys dalyvių buvo suskirstytos į komandas (skirstymas vyko atsitiktiniu būdu, burtų keliu, taip į komandas papuolė visai nepažįstamos moterys), kuriose, pasitelkdamos savo fantaziją ir kiekviena stengdamasi išsakyti savo meninį požiūrį, kūrė sąskrydžio logotipą bei šūkį. Tokia bendrystė, be jokios abejonės, dar labiau suartino visas sąskrydžio dalyves“, – tikina G. Malakauskienė.Skiria padėką

Rankdarbių mylėtojų sąskrydžio organizatorės Sonata, Vilma ir Genovaitė taria nuoširdų  ačiū visoms dalyvėms.

„Esame dėkingos, kad mumis patikėjote ir pasitikėjote, nors minėtasis renginys Lietuvoje vyko pirmą kartą, nesuabejojote mumis ir nusprendėte atvykti.

Kiekviena iš jūsų buvote tokios šaunios, linksmos, pilnos pozityvumo ir optimizmo, besidžiaugiančios naujomis pažintimis ir draugyste.

Taip pat didžiulė padėka keliauja ir mūsų rėmėjams: UAB „Jurasta“, IĮ „Širšė“, Rasos Kundrotienės „Perlita“, „Siuvinėjimas-siuvimas DM“, menininkei Irinai Žeminienei, Vijolei Ivanauskienei, Silvai Zubavičienei, kurie be jokių įkalbinėjimų prisidėjo prie šventės kūrimo finansine parama, priemonėmis edukacinei veiklai.

Dėkojame už tirpstantį burnoje tortą bei saldžias dovanas „Tortams Biržuose“ ir jų vadovams Vidui ir Ingai Kavaliauskams“, – padėkos žodžių negaili sąskrydžio organizatorė.

 

Džestina BORODINAITĖ

Rekomenduojami video