Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainių laukuose nebeliks pamirštų šiaudų ritinių

Šiaudai mūsų krašte daugiausiai naudojami kaip trąša, kuras, kraikas, pašaras, statybinė medžiaga. Siekiant šiaudus patogiau transportuoti ir saugoti, jie presuojami į briketus arba ritinius. Tačiau šiaudai gali būti ir pavojingi, mat juos paprasta uždegti ir labai sunku gesinti.

Į tai dėmesį atkreipė Kėdainių rajono meras Valentinas Tamulis, susikvietęs atsakingus pareigūnus ir nusprendęs išspręsti apleistų, pamirštų, niekam nereikalingų šiaudų problemą Kėdainių rajone.

Būtina spręsti

„Šiaudai yra tikrai opi problema Kėdainių rajone. Mūsų krašte yra kilęs ne vienas gaisras, kurį ugniagesiai malšino ne vieną ir ne dvi paras. Ir dega dažniausiai tie šiaudai, kurie yra supresuoti prieš daugybę metų, o dabar guli laukuose niekam nereikalingi. Tai – vienas žingsnis iki nelaimės. Mes susikvietėme seniūnus ir informuosime juos, kad jie spręstų šią problemą. Būtina išsiaiškinti viešose vietose paliktų šiaudų savininkus ir tuos šiaudus priversti išvežti, utilizuoti, kad jie nekeltų pavojaus kėdainiečiams“, – susitikimo su Kėdainių rajono seniūnais, priešgaisrinės tarnybos ir aplinkosaugos pareigūnais metu sakė V. Tamulis.

Pristatė situaciją

Susirinkimo metu seniūnai pristatė esamą situaciją Kėdainių rajone. Paaiškėjo, kad apleistų šiaudų problema egzistuoja trijose seniūnijose – Josvainių, Vilainių ir Krakių. Krakių seniūnijoje esantys apleisti šiaudai yra degę ilgiau nei savaitę laiko. O štai Vilainių seniūnijos Aristavos kaime, ties degaline, mero įsitikinimu, šiaudai labai gadina bendrą vaizdą, kuomet svečiai nuo Panevėžio važiuoja link Kėdainių. Apleistų šiaudų yra ir Josvainiuose. Dažniausiai jų savininkams jie yra nereikalingi ir seniai pamiršti, tad seniūnai turės priminti apie pareigą susitvarkyti.

„Įpareigoju seniūnus išsiaiškinti, kam tie šiaudai priklauso, ir juos pašalinti. Turime pašalinti ne tik bendrą rajoną vaizdą niokojančius, bet ir realią grėsmę keliančius apleistus šiaudus“, – pažymėjo rajono meras V. Tamulis.

 

Dimitrijus KUPRIJANOVAS

Rekomenduojami video