Quantcast
ŠalyjeVerslasŪkininkų žiniosTechnikos kiemasSodybaPatarimaiKultūraSveikata Regionai
Bendruomenės
Dievo žodis
Konkursai
Kultūra
Langas
Moters pasaulis
Naujienos
Nuomonės
Patarimai
Šalyje
Sodyba
Sveikata
Technikos kiemas
Ūkininkų žinios
Verslas
Regionai
Alytaus
Kauno
Klaipėdos
Marijampolės
Panevėžio
Šiaulių
Tauragės
Telšių
Utenos
Vilniaus
Rubrika
Kėdainių kova su pandemija: serga ir medikai, ir mokytojai

Nors Kėdainiai kol kas pagal susirgimų skaičių laikosi viduryje, sergančiųjų koronavirusu daugėja itin sparčiai. Kad virusą būtų galima suvaldyti, rajone imtasi visų aktyvių veiksmų: perkamos apsaugos priemonės, vykdomi patikrinimai, ligoninė įsteigė skyrių COVID-19 sergantiems pacientams, pradėti mobiliojo tyrimų punkto įrengimo darbai.

Medikai neslepia – laikas ypatingai sunkus, darbo be galo daug, o žmogiškieji resursai balansuoja ant ribos, kai tiesiog gali nebebūti kam gydyti žmonių.

Kėdainių ligoninės direktorius sakė, kad kadangi naujų medikų neatsirado, o iš dviejų skyrių medikai išsikėlė į chirurginį korpusą, šiek tiek lovų sumažės planinei pagalbai, bet ji vis tiek kol kas nenutrūks./Giedrės Minelgaitės-Dautorės/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Kėdainių ligoninės direktorius sakė, kad kadangi naujų medikų neatsirado, o iš dviejų skyrių medikai išsikėlė į chirurginį korpusą, šiek tiek lovų sumažės planinei pagalbai, bet ji vis tiek kol kas nenutrūks./Giedrės Minelgaitės-Dautorės/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Serga ir medikai, ir mokytojaiKaip sakė rajono tarybą ir visuomenę informavęs savivaldybės administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, Kėdainių rajono savivaldybė susirgimų atžvilgiu laikosi per viduriuką, nors skaičiai per paskutines dvi savaites sparčiai išaugo.

Tarp susirgusiųjų – Kėdainių ligoninės ir PSPC medikai, švietimo įstaigų darbuotojai, socialinių įstaigų darbuotojai ir gyventojai, savivaldybės administracijoje dirbantieji ir kiti.

„Kėdainių rajone nuo kovo mėnesio užfiksuoti 177 susirgimo koronavirusine infekcija atvejai. Iki šiol tebeserga 131 asmuo, pasveikusiais laikomi 45 žmonės.

Per paskutines 14 dienų fiksuota 120 naujų ligos atvejų“, – penktadienį tokią informaciją rajono tarybos posėdyje pateikė savivaldybės administracijos vadovas pridurdamas, kad saviizoliacijoje yra 181 kėdainietis, dar vienas saviizoliuojasi savivaldybės paskirtose patalpose.

Masiškai testuoja

Atskiros eilutės mobiliajame tyrimų punkte Kaune įvedimas pasiteisino – per paskutinę savaitę ten testavosi 699 kėdainiečiai, kitaip tariant, beveik po šimtą kasdien. Negalinčius nuvykti į Kauną savo transportu, nemokamai pavėžėja savivaldybė specialiai paruoštu automobiliu.

Pavasarį buvo pavėžėti 27 kraštiečiai, o štai vien per spalio mėnesį savivaldybė automobiliu tirtis nuvežė 25 žmones. Karščiavimo klinika nuo pavasario priėmė ir tyrė 286 gyventojus, iš jų 46 asmenims buvo nustatyta koronavirusinė infekcija.

Karščiavimo klinikoje nuolatos tiriami medikai, socialinių įstaigų darbuotojai bei visi, kurie teikia paslaugas gyventojams.

„Medikų pratestuota jau 2,2 tūkstančio, socialinių darbuotojų – 800. Greitaisiais testais ištirti mokesčių inspekcijos, savivaldybės, prokuratūros darbuotojai, rinkimų komisijos nariai. Jais planuojama tirti ir prekybininkus. Renkami sąrašai ir greitaisiais testais planuojama pirkti prekybininkus“, – kalbėjo A. Kacevičius.

Skyrė baudą

Savivaldybės Viešosios tvarkos skyrius drauge su policijos pareigūnais bei VMVT darbuotojais vykdo ir prekybos vietų, viešojo maitinimo įstaigų patikrinimus.

„Per rugsėjo mėnesį patikrinta 11 prekybos vietų, per spalį – 2 prekybos vietos ir 33 asmenys, esantys saviizoliacijoje.

Šią savaitę kontrolę dar labiau sustiprinime, patikrinti dar 27 saviizoliacijoje esantys asmenys, 3 viešojo maitinimo įstaigos, 4 prekyvietės“, – sakė administracijos vadovas pridurdamas, kad  įmonėse rimtų pažeidimų nenustatyta, nebent smulkūs, kurie buvo iškart ištaisyti.

Maža to, vienam asmeniui buvo surašytas administracinio pažeidimo protokolas dėl kaukės nedėvėjimo.

Arūnas Kacevičius: „Atskiros eilutės mobiliajame tyrimų punkte Kaune įvedimas pasiteisino.“ Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Arūnas Kacevičius: „Atskiros eilutės mobiliajame tyrimų punkte Kaune įvedimas pasiteisino.“ Algimanto Barzdžiaus/„Rinkos aikštės“ archyvo nuotr.

Atsargos 3 mėnesiamsSavivaldybės administracija informuoja, kad apsaugos priemonių atsargų turima maždaug trims mėnesiams.

„Per spalio mėnesį surinkome poreikį iš švietimo, kultūros, socialinių įstaigų – aiškinomės, kiek bus reikalinga kaukių, dezinfekcinių priemonių. Vyko centralizuotas viso to pirkimas. Priemonių užteks 3 mėnesiams.

Kadangi dalis mokinių mokosi nuotoliniu būdu, tikimasi, kad priemonių užteks ir ilgesniam laikui“, – informuoja A. Kacevičius.

Jis pridūrė, kad ekstremaliai situacijai suvaldyti skirtos lėšos yra naudojamos išimtinai tik apsaugos priemonių pirkimui, daugiabučių namų laiptinių dezinfekcijai, saviizoliacijoje esančiu asmenų maitinimui.

Taip pat Kėdainių PSPC ketina pirkti dezinfekavimo aparatą, kuris bus naudojamas greitosios medicinos pagalbos automobiliams. Mobiliojo punkto įsteigimas taip pat atsieis keliolika tūkstančių iš šio fondo.

Žinutė iš ligoninės: situacija itin sunki

Kėdainių ligoninės direktorius Stasys Skauminas neslėpė – situacija yra labai sudėtinga, tačiau net ir tokiomis sąlygomis ligoninė pajėgia teikti didžiąją dalį planinių paslaugų. Jų teikiama daugiau kaip 83 proc. Tačiau planines paslaugas gali tekti apriboti padaugėjus koronavirusu sergančių pacientų arba susirgus dar didesniam skaičiui medikų.

„Darbo krūviai yra didžiuliai. Nuo spalio 13 dienos iki lapkričio 5 dienos Kėdainių ligoninėje sirgo iš viso 8 darbuotojai. 3 medikai, kurie dirba pas mus pirmaeilėse pareigose, du medikai atvažiuojantys iš Kauno ir vienas iš Panevėžio. Kiti sergantieji iš ūkio dalies, du iš Akušerijos skyriaus, iš Konsultacinės poliklinikos.

Kontaktus su koronavirusu sergančiais turėjo 100 medikų, dalis jų turėjo 2–3 kontaktus. Keli asmenys turėjo itin didelės rizikos kontaktus.

Saviizoliacijoje yra 7 darbuotojai, nuotoliniame darbe – 5 darbuotojai. Du sergantieji užsikrėtė nuo ligoninės administracijos darbuotojo, o kiti užsikrėtė asmeninėje aplinkoje“,– informavo S. Skauminas.

Sukasi su turimomis atsargomis

Ligoninės vadovas neslėpė – tenka suktis su tuo, ką dabar turi. Ir kalba eina ne tik apie finansus, bet ir žmogiškuosius resursus. Nors ir yra įsteigtas naujas COVID-19 skyrius, kuris įsikūrė Terapiniame korpuse, medikų nepadaugėjo. Teko suformuoti komandas iš jau esančių medikų.

„Nuo lapkričio 9 dienos bus atidaryta 30 lovų, kuriose bus gydomi koronavirusu sergantys pacientai, kuriems reikalinga deguonies terapija. Tam buvome pasiruošę jau pavasarį, turime savo deguonies generatorių, tik, žinoma, jo nepakaks, tad sudarėme sutartį su viena firma, kuri tieks mums papildomai deguonį.

Kadangi naujų medikų neatsirado, o iš dviejų skyrių išsikelia medikai į chirurginį korpusą – šiek tiek lovų sumažės planinei pagalbai, bet ji vis tiek kol kas nenutrūks. Nuolat perkame apsaugos priemones, apsirūpinę esame 3 mėnesiams į priekį.

Perkame vienkartinius indus, patalynę – to irgi reikia, nenorime šių dalykų maišyti tarp ligonių ir maksimaliai apsaugosime tuos, kurie neserga koronavirusu“, – sakė ligoninės vadovas pridurdamas, kad ligoninė šiuo metu yra praktiškai pilnutėlė.

Patirtis – itin sunki

Mobiliojo punkto įsteigimu besirūpinanti Kėdainių PSPC direktorė Audronė Rimkevičienė neslėpė, kad dabartinė situacija labai sunki, patirties tokiuose dalykuose niekas lig šiol neturėjo, tad ji nesidrovėjo paprašyti pagalbos ir iš savivaldybės administracijos, kuri iš karto pažadėjo padėti.

Tam, kad mobiliojo punkto įrengimas būtų kuo sklandesnis, A. Rimkevičienė penktadienį vyko į Kauną ir domėjosi šios paslaugos teikimo rutina. Jos prižiūrima Karščiavimo klinika pastarosiomis dienomis turėjo itin daug darbo, o nustatytų koronavirusinės infekcijos atvejų daugėja ne vienetais, bet kartais.

„Kėdainių PSPC turime 3 sergančius darbuotojus, visi jie užsikrėtė savo asmeninėje aplinkoje. Izoliacijoje yra 6 darbuotojai, trys iš jų medikai. Esantys saviizoliacijoje šeimos gydytojai dirba iš namų ir toliau teikia paslaugas pacientams.

Per rugsėjo mėnesį Karščiavimo klinikoje buvo 93 pacientai, iš jų 8 buvo diagnozuota liga (8,5 proc.). Spalio mėnesį ištirtas 171 pacientas, o koronavirusas nustatytas 25 asmenims (14 proc). Per tris paskutinės savaitės dienas buvo ištirti 56 asmenys, o 20-iai nustatytas koronavirusas (36 proc.).

Mobiliojo punkto įrengimas yra nelengva užduotis. Palapinės pastatymas, įrengimas, srautų reguliavimas – tai nėra paprasta, mes nesame pratę daryti tokių dalykų, tokių pirkimų, jie mums tikrai sudėtingi, todėl prašome savivaldybės pagalbos“, – sakė A. Rimkevičienė.

 

Eglė KUKTIENĖ

Rekomenduojami video